Valkovuoto e-pillereiden yhteydessä?

Kenellä on lisääntynyttä "muuten vaan vuotoa" e-pillereitä otettaessa..?

Siis EI kk-vuodon tiputteluvuotoa, ei verta, vaan ihan vaan jotain valkovuotoa..?

Onko se normaalia e-pillereitä otettaessa?

(Vai pitäisikö heti ruveta epäilemään sukupuolitautia..?)
2172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On ihan normaalia, ite syönyt 7 vuotta pillereitä, ja sen jälkeen on valkovuotoakin tullut välillä runsaammin, eli pillerit voi vaikuttaa.

Äänestä
  • Tänks.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sonja. kirjoitti:

Kenellä on lisääntynyttä "muuten vaan vuotoa" e-pillereitä otettaessa..?

Siis EI kk-vuodon tiputteluvuotoa, ei verta, vaan ihan vaan jotain valkovuotoa..?

Onko se normaalia e-pillereitä otettaessa?

(Vai pitäisikö heti ruveta epäilemään sukupuolitautia..?)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu