Elikkäs näin on päässyt käymään. Kyse on ruokakaupan kassalla työskentelevästä nuoresta miehestä. Olen kyllä aina mielelläni suosinut hyvännäköisten kassoja, mutta koskaan en ole ihastunut. Nyt vaan jostain syystä kolahti kun kerran menin sattumalta hänen kassalle.
Haluaisin pyytää häntä joskus esim kahville, mutta miten minun kannattaisi lähestyä häntä? Pelottaa, että vaikutan jotenkin ahdistelijalta, hän on varattu tai hän ei pidä siitä että joku häiritsee kesken työpäivän.
Tiedän että voi olla tyhmää ihastua myyjään, sillä kyllähän minä ymmärrän että hän tekee työtään olemalla kohtelias ja se kuuluu asiakaspalveluun. Mutta kun hän viimeksi kosketti kämmentäni antaessaan rahaa, vahingossa tietenkin, sai se minut ihan sekaisin. Haluaisin niin kovasti tutustua häneen paremmin.
Ihastuin myyjään!
5
1712
Vastaukset
- yuy.
Anna myyjien olla rauhassa, vatun ellu epätoivo!
- ehdotus
Mieti joku kysymys tai lausahdus valmiiksi, jolla selvität onko hän vapaa vai varattu (jos ei ole sormusta). Jos on vapaa niin voisit vaikka pienen lappusen puhelinnumeron kera, sujauttaa hänelle vaihtorahojen kanssa (kuitenkin niin, että hän tietää, viestin olevan hänelle).
Jos tulee pakit, niin älä nolostu vaan toteat, että hymyillään kun tavataan. ( eli aloitteellisuutta tai pakkeja tarvitse hävetä vaan olet jatkossakin kanta-asiakas ja voit mennä hänen kassaltaan)
Terveisin ruokakaupan kassalla itsekin työskennellyt. - sille...
käyntikorttis ja sano: "Sä saat soittaa mulle."
Näin oma osuutesi on hyvin nopea ja yksinkertainen.
Ja hänelle kiinnostuksen osoittamisesta tulee helppoa :)
Tule sitten kertomaan mitä tapahtui :)- Vakkariasiakas
Oho, kuulostipas tuo yksinkertaiselta. Jopa toteuttamiskelpoiselta. :D
- ehdotus
odota kun se hemmo pääsee töistä-ei lappuja saati numeroita,sitten menet jutskaa sille jotain.älä luovuta heti jos on kiireessä tms.tietty jos sitä ei kiinnosta niin anna olla.mutta onnea yritykselle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242180Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352084Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2151829Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601509Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341407Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5621194Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501011Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse350945Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115945