Hemmetin hemmetti. Taas yksi siivouspäivä takana. Mikä ihme miehiä vaivaa. Onko niin hiton vaikeaa osallistua siihen siivoukseen? Ukko makas sohvalla valitellen siitepölyallergiaansa, just joo.
Siivotaan yhdessä
Wappusiivousta
17348
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
oikealta nimeltään. Puhkeaa aina pölynimurin tai moppisetin näkemisen jälkeen. Tuttu allergia. :D
varmaan mageeta katsoo kun toinen heiluu luuttu kädessä. Joskus on mies sononut, että tuntuu niin mukavalta ja kotoisalta kun nainen touhuilee.. ja sitten pitäisikö vielä illalla näännyksissä jaksaa ilahduttaa miestä "naisten velvollisuuksilla", taitaa taas jäädä kun jaksaa juuri ja juuri sähköpostit lukea ennen nukahtamistaan. Mitäköhän sieltä telkkarista tänään tuli? Täytyy varmaan kysyä ukolta.
ei kukaan auttanut. Kämppä oli sen näköinenkin. ;D
on ihan sama vaikka oliskin sinkku ;) No, onhan teistä miehistä moneen muuhun...kuten...kuten...no...ei nyt keksi... ;D
mitä toi nyt tarkoitti? Meistä on moneksi. Ja meitä miehiäkin on moneksi. ;D
ehdottomasti, olette ihan ok-tyyppejä. Tuli hetkellinen ajatuskatkos.. ;D
katkos vapautti ajatuksen? Ihan ok ei kyllä ihan riitä. :D
se, kun tarviimme teitä miehiä....tota, tota... Olen niin väsy, ettei meinaa millään saara ajatusta kokoon, mut kyl mä sen vielä keksin. Käviskö vaiks hanan korjaamiseen? Onnistuisko?
hetken miettiä käviskö. Käy. Hana,kun hana. :D
Että mitä järkeä on nyt siivota ku vappupäivään herätessä kämppä on kuin pommin jäljiltä.. Sitten siivotaan..
asia on niin, ettei ole pommin jäljiltä.
mut huomisiltana se sit kuitenkin räjähtää
ei räjähdä. Tosin me suunniteltiin, että pidetään "mässyilta" ja grillaillaan... ;D
Siivouspalvelu ei oo ilmaista. Ja ainahan voit korvata siivouksen rahallakin.
Ei naiset saa mitään palkkiota siivoamisestaan, miksi miesten sitten pitäisi? Se on sen verran rutiinihommaa, että kyllä miehenkin pitäisi edes vähän auttaa. Jos ei auta, on ihan turha ihmetellä, miksi naisella ei tee mieli illemmalla.
ja sähän hoidat homman, joten miksi vaivautua, kun koko hommasta selviää pienehköllä nalkutuksella.
Meitsi säätää kämppää kuntoon joskus turhankin innokkaasti. Ei beibekään makaile, mutta mä olen silti se siistimpi / siivoomisherkempi. Mutta,
- miehiä ei vaivaa mikään, sä et osaa vaan käskyttää,
- ei ole.