Kuinka tärkeää sinulle on se, että sinulla ja tulevalla puolisollasi/puolisollasi on sama koulutustaso?
Wappukyssäri
11
280
Vastaukset
- mutta se
ajatusmaailma ja älykkyys ovat
- huomaan
että tulen toimeen paremmin miesten kanssa, jotka ovat korkeammin koulutettu kuin alemman tason koulutuksen käyneet. Jotenkin ajatusmaailma ei kohtaa. Olen itse akateemisesti kouluttautunut.
- lckme
Koulutustaso on periaatteessa täysin toissijainen asia. Kun yhteisiä päätökiä on pakko tehdä ja riitoja kuitenkin tulee, on ne helpompi selvittää, jos puolisoni osaa käyttää loogista argumentointia oman asiansa runkona sekä kuullessaan myös ymmärtää sitä.
- myytikki
totta.
- nelikymppinen nainen
vastaa: ei mitään merkitystä.
Mitä tarkoitti tuo kauttaviiva, vai pistetäänkö vapun piikkiin? - MMies
evvk.
- cbeiu
Se olisi voinut kiinnostaa niin vähän että olisit jättänyt vastaamatta.
- MMies
cbeiu kirjoitti:
Se olisi voinut kiinnostaa niin vähän että olisit jättänyt vastaamatta.
Kuten suurinta osaa palstalaisista, vai?
- cbeiu
MMies kirjoitti:
Kuten suurinta osaa palstalaisista, vai?
Paitsi tietenkin minua, joka olen ylpeä uteliaisuudestani.
- cookos
mutta oon kuitenkin korkeemmin koulutettu kun mun mies ja se tuntuu joskus sitä kiusaavan. Irvailee, mun viisaudesta..itsetunnostahan on kysymys. Mut kuitenkin se on monissa asioissa mua viisaampi, tekniset jutut om mulle hepreaa.
- la.ra
Ei yhtään tärkeää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242180Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352084Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2151829Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601509Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341407Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5621194Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501011Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse350945Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115945