Piilovika. Yleensä starttaa ok, mutta helvetin usein ei. Joskus kuuluu vain naks, joskus taas ei mitään. Akku ok. Itse arvelisin startin relettä, mitä olette mieltä. Ei kai solenoidi :(
mopar 360 vm. -76
mopar 360 vm. -76
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
virtalukon pohja.Kontaktit liittimistä vois tarkistaa myös.
tuntumalla ja kokemuksesta 2 vikaa mopeissa joko virtalukko/startti-moottori.Uusi tehostartti paikallisessa varaosa liikkeessä ei paljoo maksa joten osta se!
sulla antaa liikkeiden nimiä, mistä voisi kysellä starttia. Kai sen pitisi olla samanlainen kuin alkuperäinen?
Jos virtalukossa on vika, niin se lienee sen pohjassa, koska virrat muuten kyllä tulevat päälle vaikkei kone käynnisty. Mistä näitä saa ja maksaako mansikoita...?
US PARTS, Southwest trade, USA-osa ym
..esim. rengasraudalla starttimoottoria ja starttaa sitten, tuli mulle neuvo! Sehän auttoi!
Kuin kauan on toiminu sen jälkeen?
..ole sen jälkeen temppuillut, (koputtaa puuta) niin tämä tapahtui viime kesänä.
ainakaan mua. sama juttu edelleen...
Käytin kaaran korjaamolla ja siihen vaihdettiin uusi startti (ei kunnostettu, vaan uusi, 1,9 heppainen). Nyt pelittää.