Uriah Heep

Uriah Heep tulee Suomeen keikalle 23.8. Lahteen ja 1.11.Hesaan jäähallille!!
Mahtavaa taas päästä katsomaan upeata bändiä.Uriah Heep julkaisee uuden levynsä kesäkuun alussa.Kyllä sitä levyä on jo odoteltukin.
Lahteen tulee muuten Dio esiintymään venemessuille kesällä.
6647
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jees. Onhan Hiipparit kova yhtye. Kymmenen ensimmäistä levyä löytyy vinyylinä ja loput CD:nä meikäläiseltä.

Äänestä
  • Laittakaa Rain biisi soimaan. Voi helevetti että David Byron laulaa hienosti.

    Äänestä

  • Urkur Pete kirjoitti:

    Laittakaa Rain biisi soimaan. Voi helevetti että David Byron laulaa hienosti.

    huono biisi, puhumattakaan july morningista!

    Äänestä

  • Retkuilija kirjoitti:

    huono biisi, puhumattakaan july morningista!

    David Byron oli kyllä yksi maailman upeimmista laulajista.Uriah Heepin parhaimmat kappaleet ovat juuri Davidin laulamia.En moiti muitakaan Heepien laulajia, mutta ne biisit ja Davidin upea ääni ovat lyömättömiä.
    Heepien keikat ovat aina mahtava kokemus.Suosittelen kyllä jokaiselle rockmusiikista pitävälle.Uriah Heep antaa aina kaikkensa ja haluaa, että yleisö nauttii.
    Tavataan keikoilla!!

    Äänestä

Alkuperäisiä Heep -äijiä tulossa Suomeen elokuussa sekä Saloon että Stadiin - ja varsinkin tuo tapahtuma Salossa vaikuttaa oikein mielenkiintoiselta:
http://www.uriah-heep.fi/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fanforever<3 <3 kirjoitti:

Uriah Heep tulee Suomeen keikalle 23.8. Lahteen ja 1.11.Hesaan jäähallille!!
Mahtavaa taas päästä katsomaan upeata bändiä.Uriah Heep julkaisee uuden levynsä kesäkuun alussa.Kyllä sitä levyä on jo odoteltukin.
Lahteen tulee muuten Dio esiintymään venemessuille kesällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu