miten saisin kiinteät rintalihkset, en tarkoita kuntosalilaitteita vaan kotikonstein eli liikkein mitä voi tehdä kotona? tällä hetkellä huonot rintalihakset ja rantakuntoon pitäs päästä :D. ja olen siis mies. mahaa ei ole.
rintalihakset
:((
2400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ihan painoja nostelemalla, punnerruksilla sekä leuoilla
Punnertamisen pitäisi ainakin auttaa. Siinä saa samalla treenattua myös käsiä =) Jos perus lattiatasopunnerrukset tuntuvat liian helpoilta voit kokeilla nostaa jalat vaikka penkinpäälle.
Niin ja jos sinulla on käsimainot kotona, voit asettua parin penkin päälle makuultaan niin että käde roikkuvat vapaina molemmin puolin. Sitten vaan painot käsiin ja niitä nostelemaan kohti kattoa =)
Niin ja muistathan sitten treenata myös vastakkaiset eli yläselän lihakset, ettei tule selkäkipuja lihasten epätasapainosta =)