mikä parfyymi miesten mieleen..?

elikä uteliaana kysyisin,että minkälainen naisten parfyymi saa teidän miesten "päät pyörälle"?=D
104421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

olen armoton tuoksujen ystävä ja käytän hyviä tuoksuja ja kokeilen ja ostelen jatkuvasti uusia,mutta kysymykseesi vastaus...kun olin laittanut Lancomen Tresoria sanoi mieheni että mitä tuoksua sulla nyt on kun tuoksut niin ihanalle.Samoin moni on tullut kysymään että mikähän on parfyymisi kun olen laittanut Diorin Tenre Poisonia,se vihreä pullo.Siinä minun ehdotukseni ja nämä tuoksuthan on vanhoja klassikoita mutta saa muiden päät pyörälle,toki pidän näistä itsekin.

Äänestä

lailla parfyymin "kantajan" iästä. eli esimerkiksi tuo Tresor on aivan huumaavan ihana, mutta sopii parhaiten noin 30-vuotiaalle naiselle ja siitä ylöspäin.
Nuoremmilla parhaita ovat sellaiset elämäniloiset tuoksut kuten Britney Spearsin Fantasy tai vastaavat.
Givencyn Lovely Prism on myös aivan ihana tuoksu. Kannattaa kokeilla!

Äänestä
  • harvemmin pettää...:)

    Äänestä

Naiset, naiset, naiset...
Ei ole mitään yhtä merkkiä josta miehet hullaantuisivat. Miehet nyt harvemmin edes älyävät parfyymien päälle. Voin sanoa, että kun naisella on hänestä itsestään hyvä, ikäiselleen sopiva tuoksu niin se on vóla! Itse tykkään siitä jos nainen tuoksuu jollekkin hedelmäiselle tuoksulle. Passion hedelmä tuoksuu hyvältä sanon sen. Mutta miehiä kuten naisiakin on niin monenlaisia. Osa pitää ja osa ei. Kaikki on hyvin niin kauan kun nainen ei suihki parfyymiä itseensä liikaa, tuoksu äklön makealta tai liian tunkkaiselta. Myös liian ruusuiset parfyymit eivät ole mielestäni kivoja. Tuovat mieleen mummon kylpyhuoneen. En myöskään haluaisi tyttöni tuoksuvan samalta kuin äitini.

Äänestä

nuo mitä aiemmin lueteltiin, ovat juuri kamalimman tuoksuisia mitä on olemassa! Poison ja tresor...ja escada.
Sua on nyt juksattu.
Kaikista saa kamalan päänsäryn...

Äänestä

Eikö se se vanilja ollut? ;) Jostain luin että 'tutkimuksien' mukaan useat miehet pitävät vaniljan tuoksusta.
Minunkin nenään todella miellyttävä tuoksu, vaikka nainen olen minäkin. Kunhan ei ole liian imeläksi tehty.

Äänestä

Ruotsalaisessa Cosmossa oli juuri testi jonka mukaan miehet pitivät eniten Escadan Moon Sparklesta. Testattavana oli useita eri tyyppisiä tuoksuja. Tärkeintä on kuitenkin että itse viihyy tuoksunsa kanssa :)

Äänestä

Monet miehet ovat kehuneet tuoksuvani hyvälle, kun olen käyttänyt Lancomen Hypnose tuoksua ja on kyllä hyvä tuoksu.

Äänestä
  • Aivan ehdoton on Elisabeth Ardenin red door.

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    Aivan ehdoton on Elisabeth Ardenin red door.

    Entäs Morganin tuoksut :)?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


young woman kirjoitti:

elikä uteliaana kysyisin,että minkälainen naisten parfyymi saa teidän miesten "päät pyörälle"?=D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu