elikä uteliaana kysyisin,että minkälainen naisten parfyymi saa teidän miesten "päät pyörälle"?=D
mikä parfyymi miesten mieleen..?
10
4374
Vastaukset
- vaikkakin olen nainen
olen armoton tuoksujen ystävä ja käytän hyviä tuoksuja ja kokeilen ja ostelen jatkuvasti uusia,mutta kysymykseesi vastaus...kun olin laittanut Lancomen Tresoria sanoi mieheni että mitä tuoksua sulla nyt on kun tuoksut niin ihanalle.Samoin moni on tullut kysymään että mikähän on parfyymisi kun olen laittanut Diorin Tenre Poisonia,se vihreä pullo.Siinä minun ehdotukseni ja nämä tuoksuthan on vanhoja klassikoita mutta saa muiden päät pyörälle,toki pidän näistä itsekin.
- PerfumeBible
lailla parfyymin "kantajan" iästä. eli esimerkiksi tuo Tresor on aivan huumaavan ihana, mutta sopii parhaiten noin 30-vuotiaalle naiselle ja siitä ylöspäin.
Nuoremmilla parhaita ovat sellaiset elämäniloiset tuoksut kuten Britney Spearsin Fantasy tai vastaavat.
Givencyn Lovely Prism on myös aivan ihana tuoksu. Kannattaa kokeilla!- Nimetön
harvemmin pettää...:)
- silinteripytty
Naiset, naiset, naiset...
Ei ole mitään yhtä merkkiä josta miehet hullaantuisivat. Miehet nyt harvemmin edes älyävät parfyymien päälle. Voin sanoa, että kun naisella on hänestä itsestään hyvä, ikäiselleen sopiva tuoksu niin se on vóla! Itse tykkään siitä jos nainen tuoksuu jollekkin hedelmäiselle tuoksulle. Passion hedelmä tuoksuu hyvältä sanon sen. Mutta miehiä kuten naisiakin on niin monenlaisia. Osa pitää ja osa ei. Kaikki on hyvin niin kauan kun nainen ei suihki parfyymiä itseensä liikaa, tuoksu äklön makealta tai liian tunkkaiselta. Myös liian ruusuiset parfyymit eivät ole mielestäni kivoja. Tuovat mieleen mummon kylpyhuoneen. En myöskään haluaisi tyttöni tuoksuvan samalta kuin äitini. - älä osta!!
nuo mitä aiemmin lueteltiin, ovat juuri kamalimman tuoksuisia mitä on olemassa! Poison ja tresor...ja escada.
Sua on nyt juksattu.
Kaikista saa kamalan päänsäryn... - tuoksu
Eikö se se vanilja ollut? ;) Jostain luin että 'tutkimuksien' mukaan useat miehet pitävät vaniljan tuoksusta.
Minunkin nenään todella miellyttävä tuoksu, vaikka nainen olen minäkin. Kunhan ei ole liian imeläksi tehty. - WhiteTeeth
Ruotsalaisessa Cosmossa oli juuri testi jonka mukaan miehet pitivät eniten Escadan Moon Sparklesta. Testattavana oli useita eri tyyppisiä tuoksuja. Tärkeintä on kuitenkin että itse viihyy tuoksunsa kanssa :)
- PH.
Monet miehet ovat kehuneet tuoksuvani hyvälle, kun olen käyttänyt Lancomen Hypnose tuoksua ja on kyllä hyvä tuoksu.
- Nimetön
Aivan ehdoton on Elisabeth Ardenin red door.
- täällä kyselen...
Nimetön kirjoitti:
Aivan ehdoton on Elisabeth Ardenin red door.
Entäs Morganin tuoksut :)?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18711448
- 585459
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462717- 402365
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131851Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441815Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut291584Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta411460Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61406Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v371379