...ihastunut muhun? Olis mielenkiintoista tietää, mitä se musta aattelee, vaikka oonki rakastunut vain poikaystävääni. Tää jätkä on meidän luona usein, ja useimmiten me "juhlitaan" eli juodaan kaljaa tai jotain. Selvinpäin tää jätkä on täysin normaali, aika hiljainenki, mutta ku se on pöhnäs se aina kehuu mua (vaikka en oo erityisen kaunis) tulee istumaan mun viereen, ottaa kaulasta kii, pyytää röökille vaikken polta, pyysi mua kerran lähteen baaris käymäänki, vaikka poikaystäväni seisoi vieres eikä halunnu lähtee. Kaikkee sinänsä harmitonta.. Niin joo, se on kerran pöhnäs ehdottanu poikaystävälleni (leikillään) että vois maksaa musta 200 euroa! :)
Huvittavaa, mut kertoisitteko jätkät, että onko tosiaan niin, ettette kännis tajuu yhtää mitä puhutte/teette, eli jos joku likka on mielestänne ihan tyhmä tai ruma selvinpäin, niin voiko se ollakki ihan kiva ja nätti ku ootte kännis??? Hämärtyykö teidän todellisuuden tajunne niin pahasti, vai ootteko vaan ujoja selvinpäin?? Oon vaan utelias, ei kannata ottaa vakavasti. Voisko tää jätkä (joka on kyl tosi mukavaa seuraa kaverimieles) olla musta kiinnostunu ihan oikeesti??
Huom: En oo pettämisaikeis tai mitää sellasta, vain UTELIAS, ja ehkä korkeintaan vähän otettu näistä kehuista. Vaivaa vaan että jos se oikeesti pitääki mua pöllönä, niinku useimmat jätkät.. (paitsi kultsini)
Onko poikaystäväni kaveri...
5
1003
Vastaukset
- pähkinä raksuttaa
...se kyselee moisia piruuttaan, jos et ole hyvännäköinen, eli kiusii vain. Mut voihan se susta olla kiinnostunu humalassa. Niinhän me pojat sitä usein rotkoja baarissa isketään kun ei ulkonäkö merkkaa humalassa niin paljoa.
Voisithan kysyä häneltä selvinpäin tilanteesta, mieluummin ilman poikaystäväsi läsnäoloa. Aika erikoisen epävarmoja juttuja sulta jos oot tosiaan 81 syntyny.. kaiva se pelinaisen rooli esiin! ;)- N-81
Joo no mä oon aika lapsellinen ikäisekseni, myönnän! Ja epävarma välillä ittestäni ja siksi kaikki positiivinen huomio tuntuu hyvältä.. Ei täs muuta oo takana joten ei mul oo mitää tarvetta esim. mennä siltä kyseleen että "mitä sä ny meinaat" jne. Uteliaisuuttani vaan kyselin teiltä tän käyttäytymisen tarkoitusperiä. :) hyvä näin, sillä tää tyyppi on kiva kaverina ja se todellakin riittää! Enkä mä mikää ruma oo, onhan mulla oma kulta joka pitää musta selvinki päin! Tai sit se vaan tykkää rumista ihmisistä... =) Että näin. Kiitti kaikille vastauksista !
- Nemo
..oireita on mun poikaystäväni kaverilla. En oo mikään pienen pieni nainen, ja hän vissiin pitää sellaisista (aiempien naisvalintojen perusteella). Kännissä katoaa häneltäkin "kontrolli" ja hänen mielestään kaikki juttuni ovat valtavan hauskoja, hän lähentelee, tarjoaa tupakkaa, keskustelee avoimesti vaikka selvinpäin on hiljainen poika. Ja vaikka seurassa olisi paljon minua nätimpiä naisia, aina hän silti keskittyy minuun.
Kerran hänen ollessaan umpitunnelissa jouduin esittämään hänen tyttöystäväänsä baarissa. Hän kaulaili koko illan ja suuttui, kun sanoin etten ole hänen tyttöystävänsä vaan kaverisi...=) Ei passaa suututtaa, se poika pistää paikkoja paloikis sitten..=) Annoin vain mennä. En tietenkään suudellut tms, mutta "roikuin" vain herran mukana..=) Poikaystäväni kyllä ymmärtää kun hän tietää millainen poika tämä on ja hän luottaa minuun. Eikä hän seuraavana päivänä mitään muista...=) - NeitiX
sellasii ihmisii on, ihan tosi.. Esim. mä halaan ihmistä jos tykkään ihmisest ja siit on moni sanonu et miks teen näin.. tottakai mä halaan yms. jos mukava ihminen.. Ei pidä ajatel heti et nyt on tunteet mukana jos joku käyttäytyy noin.. Voithan sä kysyy silt et hei, miks just mua huomioit noin tai jotain.. relax.. ;)
- spark
Ainakin minun poikaystäväni kavereista useampikin on käyttäytynyt tuolla tavalla minua kohtaan. Joku on kännipäissään tunnustanut ihastuneensakin. Ei niitä kannata niin vakavasti ottaa, tuollaiset menevät ohi kun näköpiiriin sitten saapuu joku varteenotettava vaihtoehto. Kyllä ne jätkät tajuaa ihan hyvin, ettei niillä ole saumoja kahdestakaan syystä; olen kiinnostunut vain ja ainoastaan tästä omastani JA en kyllä ikinä menisi sekoittamaan hyvän kaveriporukan välejä millään sekoilulla. He ovat lisäksi minunkin kavereitani (eivät tosin yhtä paljon kuin poikaystäväni kavereita), enkä halua sotkea sitäkään.
Hauskaahan se on, kokea olevansa kiinnostava. Ja ettei tarvitse heti ruveta luotaantyöntäväksi ja torjuvaksi näitä jätkiä kohtaan,vaan voi ihan kaikessa rauhassa jutella ja pitää hauskaa tiettyjen rajojen sisäpuolella. Just ne rajat on tärkeitä. Ja se, että ne ovat kaikkien tiedossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507989Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672273Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332194- 1471764
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251254Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511239Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1101158Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65845Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.59806Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7750