Siltä alkaa vähän näyttää kun suunnilleen joka toinen kuukausi on vastaavia uutisia tarjolla...todella ärsyttävää! Pärstävärkin mukaanko siellä valitaan nämä "voittajat"? Ompa paska meininki...boikottiin tollaset ohjelmat joissa ei mennä reilun pelin säännöillä vaan pelataan omaan pussiin toistuvasti...
Eikö tuohon kukaan jo puutu kun kilapilijat tuntevat jatkuvasti tulleensa huijatuiksi?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200805057604462_uu.shtml
Tupla tai kuitti sumuttaa kisailijoita
11
12601
Vastaukset 11
- sumuttaa nykyään
valtioo myöten.
- kyllä...
harvinaisen totta :D
kyllä... kirjoitti:
harvinaisen totta :D
On täysin feikki ohjelma.
Rehellisyys kaukana. Kirsi juontajana täys tollo.
Usealta viety jo rahat nenän edestä.... hyönteisten tuntija olisi pitänyt saada pieni apu. Asiantuntijatkin hukassa!!
... ja miten on kohdeltu lapsia/nuoria. Niiden pitäisi olla neroja!!
Harrastuspohjalta monet tulevat kisaan.
Ei mitään joustoa kysymyksiin ole mahdollista saada.- könöiselle
tittaL kirjoitti:
On täysin feikki ohjelma.
Rehellisyys kaukana. Kirsi juontajana täys tollo.
Usealta viety jo rahat nenän edestä.... hyönteisten tuntija olisi pitänyt saada pieni apu. Asiantuntijatkin hukassa!!
... ja miten on kohdeltu lapsia/nuoria. Niiden pitäisi olla neroja!!
Harrastuspohjalta monet tulevat kisaan.
Ei mitään joustoa kysymyksiin ole mahdollista saada.sitä kusetettiin ihan kybällä.
Aiheena oli sinkkulistat (muistaakseni), kysyttiin tv-ohjelmaa ja vaikka laulun muisti, tippui.
Minusta ainakin ihan sairasta huijausta, oman aihealueen kun tietää, silti pitäisi tietää jotain muuta. Tavattoman epäreilua. :( könöiselle kirjoitti:
sitä kusetettiin ihan kybällä.
Aiheena oli sinkkulistat (muistaakseni), kysyttiin tv-ohjelmaa ja vaikka laulun muisti, tippui.
Minusta ainakin ihan sairasta huijausta, oman aihealueen kun tietää, silti pitäisi tietää jotain muuta. Tavattoman epäreilua. :(... ei ole yhden kohdalla tapahtunut ja niitä on useita!!
Ohjelma on kotiinpäinvetämistä ja kilpailijoiden alistamista!
- Late Lapista
Kaverihan jopa vastasi oikein tuohon kysymykseen , jolla häneltä vietiin voitto, jeppe sanoi kaksi nimeä tuolle koille, joista toinen oli oikein, aikaisemminhan samanlainen vastaus hyväksyttiin ! Miksihän ei tuota ????
Late Lapista.- esiintyy menee mulla aina
OHI SILMIEN JA KORVIEN !
- Sotanörtti
sanoi tuossa lehtijutussa että kysymystä oli muutettu. Olisi hauska tietää mikä oli alkuperäinen kysymys. Iltalehden toimittajalle ei tullut mieleenkään valaista tässä kohdin.
Tuo perhostietämysalue on aika suppea jos niitä on Euroopassa vain 170 erilaista.
Taisin nähdä osan tuota lähetystä mikäli se oli sama missä kilpailijalle annettiin mikroskooppi käyttöön.
Aika heppoisia tietomääriä on välillä noissa, eikös joku ollut siellä tentattavana vain A. Kiven Seitsemästä Veljeksestä.- kyselet?
Siellähän se Iltalehdessä lukee selvin sanoin mitä kysymykselle oli tehty!
- sd34klk34
kyselet? kirjoitti:
Siellähän se Iltalehdessä lukee selvin sanoin mitä kysymykselle oli tehty!
Jos niitä 170 hyönteistä ei voi tunnistaa pelkän ulkonäön perusteella, niin kysymys ollut täysin mahdoton. Kysymyksen laatija olikin laittanut lisävinkkejä, mutta tuplatus ei niitä antanut. Edes pro-pro-ammattilainen ei olisi niitä kai tunnistanut.
Mikä ihme on että täytyy kusta kilpailijaa silmään ja olla antamatta voittoja? Itse katsoisin mielelläni ohjelmaa jossa reilu peli ratkaisee!
- LadaJussi
Omalta osaltani kysymykset oli ainakin hyvin laadittu, vaikka rahaa ei sitten tullutkaan. Kuvauksissa myöskin painotettiin tekemään protesti heti jos kysymyksessä joku mättää, ettei jälkikäteen tulisi puheita. Tässä tapauksessa kysymys on kai ollut ihan kohtuuton, mutta olisiko siitä voinut valittaa heti?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5811392Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän42753Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl470680- 34519
Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll5519Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37480Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin28474- 39467
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE150435- 22422