Mita tama on?

eronnut

:Tavatessani jo entisen poikaystavani, en ollut hanesta lainkaan kiinnostunut. Lupauduin tapaamaan kuitenkin myohemmin, silla han vaikutti mukavalta tyypilta.

Alkuaikoinamme han "riippui" minussa kiinni ja soitteli jatkuvasti. Koin sen hiukan tungettelevaksi, mina kun olen hidas tunteissani.

Ensinmaista kertaa han sanoi minulle rakastavansa minua vain parin paivan tapaamisen jalkeen. En voinut vastata samoin ja sanoinkin sen hanelle. Sanoin myoskin etta pidan hanesta kovasti ja joka paiva kiinnyin haneen enemman.

Han loukkaantui kun toivoin ettei han soittelisi niin usein, etenkaan tyoaikanani. Pystyimme tapaamaan vain viikonloppuisin, jolloin halusin tavata myos ystaviani, siitakin han loukkaantui. Koin ajoittain hanet liian omistavaiseksi, nyt jopa toivon sita!

Myohemmin suhteemme jatkuessa aloin tosissani kiintymaan haneen ja pystyin rehellisesti sanomaan myos rakastavani hanta! Vahan aikaa kaikki oli hyvin.

Sitten, en oikein tieda milloin se tapahtui, hanella ei enaa ollut aikaa minulle. Han halusi tavata kavereitaan, eika soitellut enaan. Olin huolissani, mutta mita voisin tehda? Olinhan itsekkin kayttaytynyt samoin.

Jotenkin sita vain ajattelee etta suhteen jatkuessa myos kiinnymme toisiimme yha enemman ja myos haluamme nahda useammin.

Enaan emme ole yhdessa. Han sanoi nain olevan paremmin. Mihin katosi se mies joka soitti useita kertoja paivassa vain kuullakseen aaneni? Kaipaan hanta, jatkuvasti.

Olinko liian itsekas? Minako hanet ajoin pois? En tieda. Mutta sen tiedan, etta en unohda hanta koskaan. Muistoja minulta ei onneksi kuitenkaan voi kukaan vieda pois.

1

322

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • räpäti

      Itse elän juuri tällä hetkellä tuossa tilanteessa. Minä olen kuitenkin se "liian innokas" osapuoli. Soittelen usein. (kerran päivässä) Mies haluaa kuitenkin olla ja mennä kavereiden kanssa, vaikka tietää että minäkin tahtoisin tavata häntä. Tapaamme todella harvoin. Hän haluaa edetä hitaammin. Olen kuitenkin kyllästynyt tähän kylmyyteen jota häneltä saan. En vain jaksa enää.Hän itse työntää minua pois, sillä että vaikuttaa niin etäiseltä. Olen yrittänyt aikani, ja kun vastakaikua(kauniista puheista huolimatta) ei tunnu tulevan, niin olkoon sitten. Kun en kerran kelpaa, niin jatkan elämääni yksin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      5
      2752
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2591
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      18
      2307
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      48
      1889
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1453
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1453
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1173
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1144
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1073
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      65
      960
    Aihe