Miehet! Kysymys!

..............................

Onko teistä rumaa jos naisella on tummat silmät ja pikimustat pitkät hiukset? Olen hoikka, mutta ystäväni jolla on myös ruskeat silmät, kauniit kasvot ja musta tukka hän on vähän lihavempi. Ei mikään navetan ovi, mutta pullea. Hänestä näyttää todella moni olevan kiinnostunut ja saakin enemmän seuraa kuin minä. Pitääkö minunkin vähän lihottaa?? Mitä mieltä? Vai pitääkö kaikkien olla blondeja että kelpaa???

11

1614

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kirjoittamani teksti on vain ja ainoastaan minun oma mielipiteeni.

      Henkilökohtaisesti en tummissa silmissä tai mustissa hiuksissa näe mitään pahaa, tosin sekin riippuu siitä sopivatko ne kokonaisuuteen. Sehän se on mikä ratkaisee.

      Oletko sinäkin kasvoiltasi nätti niin kuin ystäväsi? Oletko hoikka vai laiha?
      Hymyileekö hän sinua enemmän? Ja entä sitten vaikka hän saa enemmän huomiota kuin sinä? Ole tyytyväinen hänen puolestaan, juu tiedän aika kliseinen lause, mutta pitäähän jonkun niitäkin viljellä ;P

    • Joko välähti?

      "ystäväni jolla on myös ruskeat silmät, kauniit kasvot ja MUSTA tukka...
      ...Hänestä näyttää todella moni olevan kiinnostunut
      ja saakin enemmän seuraa kuin minä."

      ja

      " Vai pitääkö kaikkien olla blondeja että kelpaa???"



      Niin :) Etkös sinä jo vastannut itse kysymykseesi, vai mitä?

    • ...................
      • .....................

        Tuolla oli kylläkin vihreät silmät. Aloittaja taisi tarkoittaa näin yleisesti ottaen.


    • ????????????????????

      Ei ole rumaa. Ehkäpä vikaa on asenteessasi? Jos mietit samoja asioita muulloinkin niin se näkyy ulospäin. Älä vertaa itseäsi kaveriisi. Olisit varmasti maininnut jos olisit oikeastikin ruma.

      Lihottamisesta on vaikea sanoa kun en ole nähnyt sinua. Pelkät painot ja pituudet eivät kerro mitään. Kunhan ei luut törrötä luonnottomista paikoista. Nyt tulee äkkiseltään mieleen se Mischa Barton mikä tarvitsisi lihottamista.

      Vähän tuntuu siltä että ystäväsi ei murehdi turhia omasta ulkonäöstään mikä näkyy miehiä miellyttävänä elämäniloisuutena.

    • mmjkllms

      Kyllä Mulle kelpais

    • viehättää?

      Miks miehet tykkää läskeistä/pulleista? Eikö urheilullinen vartalo kelpaa? :( En kyllä ala lihottaa sen takii ku miehet tykkää jenkkakahvoista..

      • ........................

        Kypsä mies ei välitä jos nainen on vähän pullea, sillä sisin on tärkein ja eikös kuitenkin kasvot ratkaise aika paljon. ON AIVAN SAMA oletko laiha vai et, jos naamasi on kuin petolinnun perse... Ja ei miehet normaalisti kuitenkaan lihavista tykkää.


    • -n25-

      olla tyttelin pään sisällä se vika ei ulkonäössä...Tosiaan miehetkin haluavat muutakin kuin pelkän kauniin kuoren (ainakin useimmiten :D)
      joten lopeta pelkästään ulkonäöstäsi stressaaminen... kaunis, mukava ja fiksu = melkein täydellinen nainen :)

    • hymy ?

      Henkilökohtaisena mielipiteenäni on et jos tumma tukkainen ja silmäinen neito ompi vakavan/hymyttömän oloinen se ei oikein vedä puoleensa. Mut jos hymyä löytyy niin asiahan muuttuu ratkaisevasti!
      Toi pullea/laiha pohdinta tuntuu turhalta, kyllä kummallakin on ottajansa. Tosin jos laihuus menee siihen et kylkiluut on laskettavissa ja perse on olematon niin vois pikkasen täytettä lisätä!
      Ruumiinrakennekkin ratkaisee jotkut on luonnostaan sirompia ja toiset täyteläisempiä.
      Katteleppa peilistä kuinka hymy vaikuttaa olemukseesi niin luulenpa että havaitset jotakin!
      Kasvot todellakin merkitsevät paljon ovathan ne näkyvillä koko ajan.

    • RamiG

      Joskus jopa liika itsensä tällääminen voi saada miehet varovaiseksi. Jos kasvoilla on vahvat värit, se viestittää helposti (muun olemuksen lisäksi?), että naisella on korkeat standardit, ja että hän kyllä itse lähestyy miestä jos on sellaisen tarpeessa, ts. seuloo joukosta tarkasti kaipaamansa valioyksilön. Monesti nimittäin suomalaisnaiset, jotka ovat huolellisimpia peilin ääressä, näyttävät myös olevan kovin pisteliäitä, jos mies uskaltaa lähestyä :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      121
      1240
    2. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      113
      941
    3. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      42
      680
    4. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      274
      673
    5. Kuka tai ketkä tappo eilen?

      Kenet ja miksi?
      Varkaus
      15
      600
    6. Jos tunnistit...

      Voit hyvin ottaa yhteyttä...olisi mukava jutella☺️
      Ikävä
      59
      597
    7. Väsynyt odottamiseesi, M.

      Vaikka et minua haluaisi tai huolisi, asia pitäisi käydä lävitse. Siksi etten sinusta pääse ylitse. Pystyisinkö tyytym
      Ikävä
      38
      495
    8. Arvostele kaivattusi

      ulkonäköä, asteikolla 1-10. Perustelut myös 🧢
      Ikävä
      36
      491
    9. Mitä teet mies?

      Oletko jonkun naisen kanssa? 😞
      Ikävä
      57
      481
    10. Miksi voit niin

      Huonosti? Ei se voi johtua vain minusta?
      Ikävä
      54
      470
    Aihe