Neuroleptit tuhoaa

Psykiatrit ei kerro totuutta. Yhteiskunta tukee niitä. Lopeta neuroleptit HETI. Ethän ole muita huonompi.
Neuroleptit
1.Lihottaa kymmeniä kiloja
2.Tardiivi eli karmeat pakkoliikkeet
3.Akatisia eli helvetillinen levotomuuden tunto.
4.Väsyttää
5.Diabetes jolloin raajojanne ehken amputoidaan.
6.Suun pakkoliikkeet
7.Rasva-arvot nouse ja kuolet sydän- ja verisuonitautiin.
8.Kova ummetus eli voit jopa kuolla kovaan vatsaan. Jengii on kuollut. Mä tiedän.
9.Älykkyys heikkenee
10.Impotenssii
71264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eiks huono milenterveys sitten aiheuta mitaan. Onko fyysisesti terve hullu parempi kuin hieman sairasteleva mutta mielelta terve..............

Äänestä
  • Niinpä. Tälläkin hetkellä kuljekskelee vapaalla jalalla monia "itsenäisesti lääkityksensä lopettaneita", ja he kykenevät kyllä vaikka mihin. Yksi heistä oli kirvessurmaaja metrossa, yksi monta koulutoveriaan ja opettajansa surmannut poika Tuusulasta.
    Ehkä he eivät halunneet lihoa tai kärsiä ummetuksesta? Olisiko kuitenkin ollut parempi, että olisivat kärsineet.

    Äänestä

  • Ota kiltisti lääkkeesi kirjoitti:

    Niinpä. Tälläkin hetkellä kuljekskelee vapaalla jalalla monia "itsenäisesti lääkityksensä lopettaneita", ja he kykenevät kyllä vaikka mihin. Yksi heistä oli kirvessurmaaja metrossa, yksi monta koulutoveriaan ja opettajansa surmannut poika Tuusulasta.
    Ehkä he eivät halunneet lihoa tai kärsiä ummetuksesta? Olisiko kuitenkin ollut parempi, että olisivat kärsineet.

    kaverilta ruumiinavauksessa mitään sairautta?

    Äänestä

Vanhemmat psykiatri- ja mielisairaanhoitajapolvet, jotka vielä ovat keskuudessamme ja muistavat psykiatriapotilaiden tuskan, ahdistuksen ja suoraan sanottuna joskus jopa mielipuolisuuden ennen neuroleptien käyttöönottoa, ainakin ymmärtävät antaa näille lääkkeille sen arvon, mikä niille kuuluu, sivuvaikutuksista huolimatta.

Äänestä
  • Tämän voisin allekirjoittaa seurattuani läheistäni tämän sairastuttua kaksisuuntaiseen mielialahäiriöön. Kun hän kieltäytyi ottamasta lääkkeitä, elämä oli yhtä tuskaa ja itkua. Sänkyyn ja ylös, sänkyyn ja ylös, asennosta toiseen, jatkuvasti koko hereilläoloajan, lisäksi psykoosin vallassa pelkotiloja ja ahdistusta, itkuisuutta, kyvyttömyyttä selviytyä tavallisimmistakaan asioista esim. kengännauhojen solmiminen, puhumattakaan kaupassakäynnistä saatettuna.

    Revi siitä.

    Äänestä

Mua oikeasti ärsyttää ihan helvetisti sun kaltaiset urpot, jotka täällä provoilee. Kerroppa vähän omakohtaisia kokemuksiasi neurolepteistä. Moniko listasi haittavaikutuksista on tullut koettua. Mä olen vetänyt yli kymmenen vuotta neuroleptejä ja mitään mainittavia haittavaikutuksia ei ole ilmennyt. Tuttavapiiriini kuuluu myös useita onnellisia neuroleptien käyttäjiä.

Äänestä
  • Täällä yksi urpo jolle pakkosyötetään neuroleptejä, hyi mitä myrkkyä. Ei sovi mulle, mutta ehkä joilleki muille. Sivuoireet mitä kauheimmat!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


terveytenne kokonaan kirjoitti:

Psykiatrit ei kerro totuutta. Yhteiskunta tukee niitä. Lopeta neuroleptit HETI. Ethän ole muita huonompi.
Neuroleptit
1.Lihottaa kymmeniä kiloja
2.Tardiivi eli karmeat pakkoliikkeet
3.Akatisia eli helvetillinen levotomuuden tunto.
4.Väsyttää
5.Diabetes jolloin raajojanne ehken amputoidaan.
6.Suun pakkoliikkeet
7.Rasva-arvot nouse ja kuolet sydän- ja verisuonitautiin.
8.Kova ummetus eli voit jopa kuolla kovaan vatsaan. Jengii on kuollut. Mä tiedän.
9.Älykkyys heikkenee
10.Impotenssii

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu