Ensin antaa ymmärtää et välittää ja sanoo rakastavansa ja sit yhtäkkiä ei vataa viesteihin tai puheluihin?? Vietettiin aikaa ja oli mukavaa,
tai näin ymmärsin.No olen hänestä jo päässyt yli.
Ihmettelen vaan.Oli suunittelemas perhettä ja mietittiin milläsen näkösiä lapsia saatais.
Puhuttiin kodista ja millasia autoja meil pitäis olla ym.Sit käy näin.Pelästyin kyl vähän ku kaikki tuli niin nopeet parin uimareissun ja kahituokion jälkeen.Nähtiin kyl ekan kerran juhannuksena.minä otin yhtetyyä häneen ensin.
Mut jossei kiinnosta ni sen vois suoraa sanoa.
Vai onkohan hän jokin ex.ien pyörittäjä.
Välitän vielä paljon mutten jää tuhlaa aikaa jossei pian ala kuulua mitään.
mikä miehiä vaivaa??
8
1028
Vastaukset
- kyllästynyt
ei tuo ole vielä mitään, te ämmät vasta tuon temppuilun osaattekin. Ens kerralla kannattaa miettiä että tekeekö mies alotteen jos ei kiinnosta. Kyllä sen huomaa toisesta pelaako homma vai nou, se vaan että nykymaailma on pilattu pinnallisuuksilla ja ennemmin voisit kysyä mikä maailmaa vaivaa ja ihmisiä.
- Taas laastarin tarpeessa
Mulla vastaavia kokemuksia, jätkät on palkureita...miks ei voi sanoa suoraan ja olla rehellinen?Miks pitää pelata pelejä, joissa sääntökirja on vaan omassa taskussa. Vaikkei tunnetakkaan vielä hyvin, enkä missään tapauksessa itekään vielä ollu ajatellu seuraavaa tapaamista pidemmälle (siis en taloa, mökkiä, autija enkä lapsia tai koiria) niin silti toisen tuollainen käytös satuttaa. Miks ei voi kunnioittaa ihmistä jo itsessään, eikä tehdä mitään vaan sanoa suoraan, molemmat pääsee helpommalla..luulisin?
En mäkään jää enää odottamaan, toivon, et joku joskus opettaa tavoille...
Helposti yleistää ja pelko on jo useamman samantapaisen jutun jälkeen melkoinen eikä luottamusta miehiin tahdo löytyä, mut silti toivo elää, et jossain on vielä joku/joitain jotka kertoo missä mennään ja joku niistä haluaa mennä loppuun saakka...toteuttaa sitä perhe elämää autoinen, asuntoineen ja lapsineen...sit joskus.- kohtalotovereita
Siis onko tuommoinen käytös tosiaankin noin yleistä nykyisin!? Mulle kävi myöskin vastaavasti tässä jokin aika sitten. Useamman kuukauden tuttavuudesta oli kyse ja yhteydenpito loppui jostain syystä kuin seinään... Tämä tuttavuus oli ensimmäinen miesystävä netin kautta. Liittyyköhän ko. käytös juuri näihin miehiin?? Normaalin kanssakäymisen ja suhde-elämän käytöstavat ei näillä tiedossa
- laastaria sydämeen
kohtalotovereita kirjoitti:
Siis onko tuommoinen käytös tosiaankin noin yleistä nykyisin!? Mulle kävi myöskin vastaavasti tässä jokin aika sitten. Useamman kuukauden tuttavuudesta oli kyse ja yhteydenpito loppui jostain syystä kuin seinään... Tämä tuttavuus oli ensimmäinen miesystävä netin kautta. Liittyyköhän ko. käytös juuri näihin miehiin?? Normaalin kanssakäymisen ja suhde-elämän käytöstavat ei näillä tiedossa
Tuntuupa vaan olevan yleistä...mulla ei kyllä kokemusta netti tuttavuuksista. tämäkin edellinen oli ihan real-elämässä tavattu, kuten myös sitä edellinen samanlaista peliä harrastanut jätkä. En tiedä onks tää jotenki ikäsidonnaista? Mä oon 23 ite ja nää molemmat on ollu vuoden mua nuorempia...eli kai täytyy odotella et nää oman ikäluokan hujakoilla olevat kasvaa miehiks.
- Kohtalotoveri
laastaria sydämeen kirjoitti:
Tuntuupa vaan olevan yleistä...mulla ei kyllä kokemusta netti tuttavuuksista. tämäkin edellinen oli ihan real-elämässä tavattu, kuten myös sitä edellinen samanlaista peliä harrastanut jätkä. En tiedä onks tää jotenki ikäsidonnaista? Mä oon 23 ite ja nää molemmat on ollu vuoden mua nuorempia...eli kai täytyy odotella et nää oman ikäluokan hujakoilla olevat kasvaa miehiks.
Aivan samanlaista käytöstä havaittavissa vanhemmissakin miehissä, eli 30 .
Ensin puhutaan perheen perustamisesta jo ihan alkumetreillä ja mietitään lasten nimetkin valmiiksi. kolaus on kova kun huomaa miehen vain leikittelevän ja tapailevan kymmentä naista samanaikaisesti.
Usko tässä nyt sitten ihmisiin. - Vanha mies
Kohtalotoveri kirjoitti:
Aivan samanlaista käytöstä havaittavissa vanhemmissakin miehissä, eli 30 .
Ensin puhutaan perheen perustamisesta jo ihan alkumetreillä ja mietitään lasten nimetkin valmiiksi. kolaus on kova kun huomaa miehen vain leikittelevän ja tapailevan kymmentä naista samanaikaisesti.
Usko tässä nyt sitten ihmisiin.naiset tee . Minullekin teki , mutta oli hyvä kun lähti , ei olis kuitenkaan mitään tullut .
Hän kun haki rahaa ja taloytellista hyötyä itseleen. No kun oli kiikarissa toinen vähä vielä vanhempi kun minä , ja paljon rikkaampi niin , siittä vaan.
No sainhan naimista ihan ilman mitään estoja.
Kiitän kunniasta .Olihan hän sentään 14 vuotta nuorempi kun minä, Kerto kyllä minun olevan paras naimaan, tähän astisista kumppaneistaan. Ei kyllä sanonut minulle kuulin se jostain muualta.
HaHa mitähän sekin kannatti sanoo?
No se siitä .
- Phoenix82
Pelkoa ehkä, tai sit toiset haluaa vaan sänkyyn ja sen jälkeen kiinnostaa jo joku muu. Itse istun tässä ja tuijotan kun ei ole muutakaan tekemistä odotan vaan tässä "tyttöystäväni" soittoa jota ei taida kuulua ja mietin pitäiskö mun taittua ja koettaa uudelleen vai tointaako. toisaalta suhdettammme ei ole lopetettukaan eikä tämä oikkuilu ole ensimmäinen kerta mut pelottaa vaan jos se onki se viimenen. En oikeestaan uskalla soittaa ja kysyä missä mennään. Ehkä se johtuu siitä. Toisen puheet ovat olleet paljon pidemmälle suunniteltuja kuin toisen ja sillon tuleeki jännitettä välille eikä kumpikaan ahluu tunkeilla tai sitten tuntuu että otinen painostaa liikaa... mene ja tiedä
- dvorak
kyllähän se on vähän niin, että olisi kai syytä enemmän miettiä, mikä miehessä on vialla, jos se parin "uintireissun" jälkeen alkaa sulle jo lapsia tyrkyttämään :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455020Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121580Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481159- 131073
Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella10106981-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome17997Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76959Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v2862Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57759Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27723