Missä miehet ratsastaa

Teräsbetonin biisi voisi ihan hyvin olla lauri tähkää ja kumppaneita, sanojensa ja melodiansa puolesta, niitä samoja ärräisiä riimejä, elämän virrassa lipumista. Vain se koppoti-koppoti-hevi ja kiekuilut erona. En tiedä kumpi ärsyttää enemmän, molemmat käy meikäläisen hermoon :)

Ei mulla muuta, tällainen huomio. Mitäs mieltä?
6497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kiteytit teräsbetonin tuotannon ihailtavan kompaktisti, kyse on tosiaan koppoti-koppoti-hevistä ja kiekuilusta.

Lisäksi tämänkin tb-tuotoksen sanoitus on käsittämättömän naivia ja samaa jankuttavaa kukkoilua, joka vetoaa ennen kaikkea pikkupoikiin ja kaljapöhnäiseen festariyleisöön.

Taitaa muutenkin olla lasten suosikki, ikävä vaan, että pojat tekivät videon aikuisviihdepohjalta.

Äänestä
  • epämusikaaliset ääliöt ketkä TBtä ja etenkin sen laulajaa hurmiossa kuuntelee.

    Äänestä

  • teillä ei kyllä ole aavistu... kirjoitti:

    epämusikaaliset ääliöt ketkä TBtä ja etenkin sen laulajaa hurmiossa kuuntelee.

    Jotkut sivistymättömän enemmistön äänekkäät edustajat?

    Äänestä

  • Minkä euroviisubiisin tai ylipäätänsä minkä tahansa biisin sanoitukset eivät olisi lukuisten ihmisten mielestä naiiveja? Perkele jos ne eivät yllä kunnon filosofisen teoksen tasolle niin täyttä scheissea ovat.

    Lasten suosikki ilmeisesti jossain urbaanissa legendassa, ei niinkään tosielämässä, sikäli kun muihin suomalaisiin bändeihin vertaillaan.

    Ei tuossa edes ole sen vertaa sanoja että sitä naiiviksi voisi sanoa, lähinnä jankuttamista joka olisi kaivannut vähemmän kertsiä.

    Äänestä

kitarasooloaja Somerjoen kappaleeseen "Tähdet,tähdet? Mitä huomaatte?

Äänestä
  • ...klikkaa pleikkarilla niin saa valmiin teräsbetonin biisin, hevikitarat ja kaikki...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


= lauri tähkä kirjoitti:

Teräsbetonin biisi voisi ihan hyvin olla lauri tähkää ja kumppaneita, sanojensa ja melodiansa puolesta, niitä samoja ärräisiä riimejä, elämän virrassa lipumista. Vain se koppoti-koppoti-hevi ja kiekuilut erona. En tiedä kumpi ärsyttää enemmän, molemmat käy meikäläisen hermoon :)

Ei mulla muuta, tällainen huomio. Mitäs mieltä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu