Eläinten heitteillejättö

Minun mielestä mikään ei ole vastenmielisempää kuin sellainen ihminen joka on ottanut koiran itselleen ja ei huolehdi siitä.

Tämä ei ole mikään vitsi.
10422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kenenkään ei tarvitse huolehtia koiristani.

Äänestä

ota koiraa, vaan koira ottaa ihmisen.

Äänestä

psykologiset testit niin lemmikkien kuin lastenkin hankkijoille.

Äänestä
  • ottaen huomioon, että parisuhdeasiantuntijoiden oma perhe-elämä on usein mennyt päin he......

    Äänestä

pedofiilihirviö on musta vastenmielisempi tapaus, kuin eläimensä heitteille jättävä.

Mut joo, eläimiä pitää kohdella nätisti.

Äänestä
  • ovat eläimiä ja osa eläinkuntaa.

    Äänestä

...edes kymmenen vastenmielisimmän teon joukkoon.

Äänestä
  • jollakin pumpulissa kasvaneella kuulua.

    Äänestä

Kiitän.

Onko vaikeuksia esittää mielipiteitäsi yrittämättä samalla sysätä vastuuta niiden sisällöstä jonkun toisen niskaan?

Mä ihan oikeasti haluaisin nyt käyttää tätä nimimerkkiä. Aloin käyttää tätä nimimerkkiä ennen sinua. En ole havainnut nimimerkkiä "e.W" tällä palstalla käytettävän, ennen kuin itse aloin sen nimmarikenttään kirjoittaa. Sen jälkeen alkoi heti ilmestyä kaimoja... Olen laiska keksimään nimimerkkikenttään nimmareita, joten tällainen pieni pyyntö tässä olisi.

Äänestä

jos olet ostamassa koiraa,kissaa,hiirtä, ihan mitä tahansa eläintä, mieti ensin onko sinusta huolehtimaan siitä ja onko sulla tarpeeksi aikaa sille ja antaa eläimelle se mitä se tarvii. Jollei ole älä tee sitä päätöstä että ostaisit lemmikin. Eläinten heitteillejättö on aivan kamala asia ja sekin voi johtua vain omistajan kyllästymisestä eläimeen tai ettei ole varaa hoitaa eläintä. Viekää eläin edes johonkin kenneliin mutta älkää jättäkö sitä kuolemaan roskikseen tai minne vain.Miettiminen ei ole paljon pyydetty ja sillä voi säästää jo monia eläinten henkiä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


e.W kirjoitti:

Minun mielestä mikään ei ole vastenmielisempää kuin sellainen ihminen joka on ottanut koiran itselleen ja ei huolehdi siitä.

Tämä ei ole mikään vitsi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu