Pieni vinkki kaikille jotka eivät ole tyytyväisiä kumppaniinsa. Hankkiutukaa sovussa eroon ja pysykää erossa. Yksin on parempi kuin hankalan kaverin kanssa. Hyvästä kumppanin erottaa siitä, että hänestä ei halua eroon.
Hyvä kumppani
Mikko
2517
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Moni ei ikävä kyllä halua erota niistä huonoistakaan kumppaneista, ei vaikka kuvioissa olisi väkivaltaa, kun suhdetta on jatkunut pitkään, on vaikea erota (eikä edes halua), vaikka hyvin tietää ettei kumppani ole hyvä.
....tuo onkaan, että hyvästä kumppanista ei halua eroon!! Ite painiskelen tässä inhottavan ongelman kanssa minulla on avomieheeni nähden kyllä tunteita myönteisiäkin ,mutta monia asioiden / tilanteiden / tapahtumien summana olen nyt alkanut miettimään eron mahdollisuutta.
Yksin elo on alkanut houkutella yhä enemmän ja enemmän........