Tyytyväisimmän autonmerkin omistajat tämän

Paras

8

925

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sami

      Hajonta jäkyy olevan todella pieni (keskiarvo 8.95), taitaa olla asteikko 8-10. Kun on autoonsa pistänyt vuoden bruttopalkan verran rahaa, niin harvapa siinä tunnustaa että tulipa tehtyä huono valinta.

      • Caleb

        Ei hitto vuoden bruttopalkkaa! Yleensä näkyy meillä olevan taipumusta kehua omaan. Ite oon ollut tyytyväinen Mazdaan, BMW:hen, Toyotaan, VW:iin, mutta Sitikkaa en osaa kehua paljoa!


    • Round eyes

      ..Mikään posiitivista asiaa autoista tutkittu tilasto, misää Toyota ei ole ykkönen , ei voi pitää paikkaansa!

      • jokunen

        vaikka TM ylistää tojotan maasta taivaaseen (pakko kun itse ajelevat tojolla) ei se todellakaan tarkoita että se on hyvä. 70-80 luvulla se oli vielä lada nykyään korolla.


      • Minäkinkö

        Kaikki autot yleensä pelittää vähän aikaa, vanhempana erot tulee paremmin esiin.


    • Tyytyväinen autoilija

      No mikä sitten on se tyytyväisin automerkki ja mitä sen omistajista?

    • Jallu

      Ei tuo omistajan tyytyväisyysindeksi silti kuvaa autojen paremmuutta. Skodan ostajan odotukset autostaan ovat varmasti huomattavasti vaatimattomammat kuin vw golffin ostajan. Mikäli itäauto toimii edes suurinpiirtein, niin omistaja on tyytyväinen kauppaansa. Volkkarilta taas odotetaan nykyauton toiminnallisuutta, kestävyyttä ja laatua.

      Vähän sama juttu, kuin jos Suomen futismestari pääsee mastarien liigan ekalle kierroksella, niin sitä pidetään erinomaisena suorituksena. Espanjan mestarille jatkokierrokselta putoaminen on kansallinen katastrofi.

    • örvelö

      Esimerkiksi minä en koeajoviikonlopun jälkeen edes harkinnut erästä kärkisijoilla olevaa mallia. Jo se olisi miellyttänyt olisin nyt se omistaja ja minulta kyseltäisiin mielipiteitä.
      Minusta se malli oli täysi "P..ka".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4660
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      187
      3686
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1172
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      149
      1117
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1024
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe