Mun äiti kuoli toissa yönä sairaskohtaukseen.Huomaan vihaavani huomista"sitä"päivää.Itsekkin olen äiti ja aion jättää koko"sen"päivän pois kalenterista.Järjestetään äidin hautajaisia ja sisälläni on jääkerros.Palelee kokoajan,enkä osaa edes itkeä.En ymmärrä miten selviän tästä.Teille joilla viellä äiti on,pitäkää enemmän huolta ja yhteyttä.Mulla se on jo myöhästä.
äitini kuoli
9
2584
Vastaukset
- ----
Osanottoni suureen suruusi!!
Äitisi eli toivottavasti hyvän elämän kanssanne ja nyt siirtyi lopulta katselemaan teitä pilven laidalta. Muistot ja rakkaus häntä kohtaan elää sielussa ikuisesti. Pidä kiinni niistä hyvistä muistoista. Palaa niihin ikävän hetkellä ja tunne kuinka rakkaus ei kuole koskaan.
Äidilläsi on nyt hyvä olla, hän ei koe enää kipua tai tuskaa.
Sure surusi ja jatka elämää kun siltä tuntuu. Äitisi kulkee aina mukana matkassa ja on läsnä aina kun haluat.
Jaksamista sinulle näihin raskaisiin hetkiin!! - Rakastava
Minunkin äitini kuoli jo vuosia sitten.Silti kaipaan häntä aina. Muulloinkin kuin äitienpäivänä.
- Niin...
Loppujen lopuksi kaikki tulevat vain käymään täällä.
- ei unohdu koskaan
Minun äitini kuoli myös vuosia sitten. Ikävä on edelleen.Hänen rakkautensa antaa minulle voimaa kestää kaikki vastoinkäymiset. Vaikka en näe äitiä, hän kulkee vierelläni joka päivä.
- myöskin
äiti nukkui pois 2 viikoa sitten. ikävä on aivan hirveä. enkä tiedä milloin tulen ymmärtämään ettei häntä enää ole.
voimia sinulle.- äiditön
En pysty enää nukkumaan.Itken kokoajan ja kaipaan niin äitiäni.Ensi viikolla hautajaiset,enkä käsitä miten ihmeessä selviän sieltä.Pahaolo kasvaa päivä päivältä..Kadun etten ollut enemmän äitini kanssa.Ihmiset eivät ymmärrä hätääni.Äiti ei tule koskaan takasin.
- dsq3222222
äiditön kirjoitti:
En pysty enää nukkumaan.Itken kokoajan ja kaipaan niin äitiäni.Ensi viikolla hautajaiset,enkä käsitä miten ihmeessä selviän sieltä.Pahaolo kasvaa päivä päivältä..Kadun etten ollut enemmän äitini kanssa.Ihmiset eivät ymmärrä hätääni.Äiti ei tule koskaan takasin.
minun isäni kuoli. vaikka olen lapsi, niin silti.
Hautajaisten, ja kaiken muun sählingin jälkeen asia rauhoittuu. Otan osaa suruusi, Kyllä se siitä. Joskus tuntuu mahdottomalta elää, mutta pitää vain jaksaa! Voimia sinulle : )
otan osaa
- asdsdsadsdaasdasdddasasd
:((
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851549
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2001411Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431129Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43833- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617