VASTAUKSIA KIITOS

Olen 17- vuotias tyttö, ongelmani on runsas valkovuoto, varsinkin yhdynnän jälkeen, muutoinkin on välillä runsaampaa, kutinaa tai kirvelyä ei ole, eli mahdollisuutta hiivatulehduksenkaan ei ole. mutta onko normaalia, vai pitäiskö huolestua ?
1161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

olla luonnostaan valkovuoto runsaampaa. Kysy varmuuden vuoksi terveydenhoitajaltasi. Hiivatulehduksesta en tiedä voiko olla sitä, kuulin kerran että voi olla oireetonkin. En tiedä pitääkö paikkaansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiitos_ kirjoitti:

Olen 17- vuotias tyttö, ongelmani on runsas valkovuoto, varsinkin yhdynnän jälkeen, muutoinkin on välillä runsaampaa, kutinaa tai kirvelyä ei ole, eli mahdollisuutta hiivatulehduksenkaan ei ole. mutta onko normaalia, vai pitäiskö huolestua ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu