Mies, jonka kanssa minulla (suurimman osan mielestä "valitettavasti") oli noin 4 kuukauden mittainen suhde, meni kesällä naimisiin ja nyt palasimme taas samalle paikalle hommiin. Hän on laittanut minulle mailia, että haluaa olla ystävä yms, ja totta kai se minulle sopii. Hän on sairaan hyvä tyyppi enkä todellakaan anna juttumme sotkea hyvää ystävyyttä, oli mitä oli, mutta nyt olemme kavereita ja piste. No. Miehen käyttäytyminen on sitten taas sanojen vastainen. Toisinaan hän ei puhu eikä pukahda, hyvä jos huomenta sanoo, mutta toisinaan, kuten taas tänään, hän on niin ystävä kuin vain voi olla. Mitä ihmettä tästä pitäisi päätellä? Eikö hän osaakaan olla ystävä? Katuuko hän? En tajua. Juttu on selvitetty eikä kummallakaan puheiden perusteella ole jäänyt mitään hampaankoloon. Kuitenkaan käyttäytyminen ei aina kerro koko totuutta. Haluan pitää hänet kaverina - miksen onnistu? Onnistunko??
Mitä te miehet oikein ajattelette??
6
894
Vastaukset
- mies
voi olla omissa ajatuksissaan, mietteliäs, naimisissa olo rassaa ym....
- jonjon
Viestistäsi päätellen sinulla on yhä tunteita miestä kohtaan ja jos oikein ymmärsin, teidän suhteenne on ollut kenties samaan aikaan kun mies on seurustellut tulevan vaimonsa kanssa?.
Anna toiselle aikaa sopeutua. Et voi olettaa, että hän joka päivä käyttäytyy sinut huomioiden ykkössijalla. On vaikeaa yrittää olla ystävä jollekin, jonka kanssa on ollut suhde. Ei se suhtautuminen niin vaan muutu vaikka sitä haluaisikin. Ehkä kuitenkin haluat hänen huomioivan sinut samalla tavalla kuin ollessanne suhteessa. Ehkä odotat häneltä liikaa?- Just wondering
Kyllä, olimme suhteessa sinä aikana, kun hän suunnitteli häitä kesäksi (avioitui heinäkuun helteillä). Ehkä minulla on fiiliksiä vielä, mutta sen tiedän, etten halua takaisin siihen, mitä oli - turhaahan se on. Enkä halua pahaa hänelle tai hänen puoliskolleen. Ystäväni haluaisin takaisin.
Hän käyttäytyy sinänsäkin ristiriitaisesti, että jutellessamme heittäytyy usein jopa flirttailemaan kanssani - ja ehkä sitten säikähtää sitä. En tiedä. Haluaisin tosiaankin vain ystäväni takaisin.
- dvorak
onko sun kaikki tosi hyvät ja tärkeät ystävät tuollaisia?
- että antaisitko
vai jättäisitkö antamatta, eikö ni? Vieläkin sul on jtn tunteita sitä kohtaan, koska eihän sua muuten sen käytös kiinnostais paskaakaan. Mieshän on pillua vailla, siitä ei ole mitään epäselvää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1097197
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h965225Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163486Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333392Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352524Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961491Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411451Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346- 481114