Mitä te miehet oikein ajattelette??

Just wondering

Mies, jonka kanssa minulla (suurimman osan mielestä "valitettavasti") oli noin 4 kuukauden mittainen suhde, meni kesällä naimisiin ja nyt palasimme taas samalle paikalle hommiin. Hän on laittanut minulle mailia, että haluaa olla ystävä yms, ja totta kai se minulle sopii. Hän on sairaan hyvä tyyppi enkä todellakaan anna juttumme sotkea hyvää ystävyyttä, oli mitä oli, mutta nyt olemme kavereita ja piste. No. Miehen käyttäytyminen on sitten taas sanojen vastainen. Toisinaan hän ei puhu eikä pukahda, hyvä jos huomenta sanoo, mutta toisinaan, kuten taas tänään, hän on niin ystävä kuin vain voi olla. Mitä ihmettä tästä pitäisi päätellä? Eikö hän osaakaan olla ystävä? Katuuko hän? En tajua. Juttu on selvitetty eikä kummallakaan puheiden perusteella ole jäänyt mitään hampaankoloon. Kuitenkaan käyttäytyminen ei aina kerro koko totuutta. Haluan pitää hänet kaverina - miksen onnistu? Onnistunko??

6

881

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mies

      voi olla omissa ajatuksissaan, mietteliäs, naimisissa olo rassaa ym....

    • jonjon

      Viestistäsi päätellen sinulla on yhä tunteita miestä kohtaan ja jos oikein ymmärsin, teidän suhteenne on ollut kenties samaan aikaan kun mies on seurustellut tulevan vaimonsa kanssa?.

      Anna toiselle aikaa sopeutua. Et voi olettaa, että hän joka päivä käyttäytyy sinut huomioiden ykkössijalla. On vaikeaa yrittää olla ystävä jollekin, jonka kanssa on ollut suhde. Ei se suhtautuminen niin vaan muutu vaikka sitä haluaisikin. Ehkä kuitenkin haluat hänen huomioivan sinut samalla tavalla kuin ollessanne suhteessa. Ehkä odotat häneltä liikaa?

      • Just wondering

        Kyllä, olimme suhteessa sinä aikana, kun hän suunnitteli häitä kesäksi (avioitui heinäkuun helteillä). Ehkä minulla on fiiliksiä vielä, mutta sen tiedän, etten halua takaisin siihen, mitä oli - turhaahan se on. Enkä halua pahaa hänelle tai hänen puoliskolleen. Ystäväni haluaisin takaisin.
        Hän käyttäytyy sinänsäkin ristiriitaisesti, että jutellessamme heittäytyy usein jopa flirttailemaan kanssani - ja ehkä sitten säikähtää sitä. En tiedä. Haluaisin tosiaankin vain ystäväni takaisin.


    • dvorak

      onko sun kaikki tosi hyvät ja tärkeät ystävät tuollaisia?

      • BLAA BLAA BLAA


    • että antaisitko

      vai jättäisitkö antamatta, eikö ni? Vieläkin sul on jtn tunteita sitä kohtaan, koska eihän sua muuten sen käytös kiinnostais paskaakaan. Mieshän on pillua vailla, siitä ei ole mitään epäselvää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      656
      8023
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      467
      2306
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2228
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1803
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      1302
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1244
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1186
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      855
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      59
      841
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      769
    Aihe