Kun nainen valitsee miestä itselleen, niin yleensä he haluavat itselleen uskollisen aviomiehen. Uskollisuutta ei voi varmasti ennustaa, mutta miehen tiettyjä ruumiinosia tarkkailemalla jotain osviittaa tulevasta saadaan.
Kokemukseen perustuva tosiasia on se, että pienimunaiset miehet ovat uskollisempia kuin suurimunaiset. He eivät niin helposti uskaltaudu pelehtimään vieraiden naisten kanssa, koska saattaisivat silloin joutua häpeään. Jos pienellä pelillä varustettu mies lähtee kokeneen naisen kanssa jatkoille, niin tilanne saattaa muodostua hyvinkin nöyryyttäväksi. Siitä syystä tällainen mies on houkuttelevassakin tilanteessa uskollinen, vaikka veri vetäisikin vieraisiin.
Suurimunaisella miehellä tätä uskottavuusongelmaa ei ole, ja niinpä kynnys sekaantua vieraisiin naisiin on oleellisesti alempi. Tietenkin miehen jämäkkyys ja järkevyys ovat ratkaisevia tekijöitä tässä uskottomuusasiassa, mutta kyllä näillä ulkoisilla tekijöilläkin on vaikutuksensa. Lähes kaikkien miesten mieli tekee vieraisiin, mutta pienimunaisilla miehillä itsekontrolli pelaa paremmin. Ei yksikään mies halua joutua naurunalaiseksi vieraassa sängyssä.
Pienimunaiset uskollisempia
7
1611
Vastaukset
- miss x
että pääsääntöisesti pitää paikkansa. Oma kokemus kuitenkin kertoo muuta.
- Jorma
Parhaalla keverillani on hervoton heppi, oikein Johnny Holmes-jolo! Hän ajautuu aina reissuillamme panohommiin. Meikäläisellä on taas supisuomalainen nöpö ja täytyy sanoa, että harvoin on sen pippelin kanssa vieraissa pyöritty. Eli kyllä ylläoleva teesi on totta!
- mika
Meidän kaveriporukassa kaikki on kunnon pukkeja munan kooosta huolimatta. Kaikilla meillä on pieni tai normaali muna ja kaikki pannaan ihan mitä vaan ja koska vaan, yhdessä tai erikseen. Ketään ei hävetä munansa koko. Ehkä jopa kiimaisempia meistä on ne kenellä on pienimmät. Se kenellä on isoin, sillä on ollut eniten seisomisongelmia (varsinkin alkoholin kanssa), ennen kuin rupes käyttää viagraa. Mutta voihan tuo väite tietysti pitää paikkansa, niiden keskuudessa jotka sitä munaansa häpeävät. Mun mielestä uskollisuus on kyllä päästä kiinni, ei munan koosta. Me ei kyllä olla uskollisia, mutta tunnen monia, jotka ovat täysin luotettavia.
- onnellinen mies
Voi veljet mitä stooria taas tulee. Munan koolla ei ole mitään tekoa uskollisuuden/uskottomuuden kanssa. Koittaakaahan nyt vaan uskoa tämä. Jos sinulla on hyvä nainen joka pitää sinut tyytyväisenä niin ei siinä toisen petiin tarvitse hyppiä. Jos suhde ei pelaa niin kyllä pienimunaisetkin hyppivät aitojen yli ja ali ja menevät vielä aidan läpikin jos niikseen tulee :))
- hihi
Jopa vitsin pierasit.
Kylläpä piti köhiä pitkään tuota juttua.
Itselläni on tosi pieni kikkeli, mutta tämän innokkaampaa vieraassa sängyssä hyppijää saa etsiä. Minusta on tosissaan mukava namutella milloin missäkin petissä, eikä minulla mitään kynnystä kalun koosta ole. Aina on kelvannut, kun on sinne asti päästy. :-)))
Tuli mieleen vain sellainenkin "tutkimustieto", että onko naisista uskollisimpia punatukkaiset, vaaleatukkaiset, mustatukkaiset, vai ruskeatukkaiset?
Tutkimuksen mukaan harmaahiuksiset ovat uskollisimpia...
Lisää näitä hauskoja "tutkimuksia".. Jihihiiiii - tuskin
Ihan hölmö ajatushan tuo on. Mutta itsellä on kokemusta pienimunaisesta miehestä, joka nai kaikkea mikä liikkuu ja pystyy vielä pitämään useita naisia siinä luulossa, että kohta muut jäävät ja hän on se ainoa.
Hänelle kyllä nainti oli täysin tekniikkalaji - rakastelusta ei ollut tietoakaan. - pienimunaisen nainen
Eiköhän se pettäminen oo ihan ihmisestä kiinni. Tietysti jotkut miehet ajattelevat asian niin, etteivät kehtaa pienen munansa kanssa lähteä vieraisiin hyppelemään. Mutta ei niillä sitten pakottavaa tarvetta olekaan. Eikä kaikki pienimunaiset ole niin huonolla itsetunnolla varustettuja, että pettäminen tyssäis siihen, että heillä on pieni.
Omalla miehelläni on pieni, ehkä "normikokonen", eikä se ole tae uskollisuudesta. Tietääkseni mitään fyysistä pettämistä ei ole tapahtunut, mutta muuta kyllä..Enkä usko, että jos hänellä olisi isompi, niin silloin pettäisi myös fyysisesti.
Samalla tavalla iso- ja pienimunaset pettävät jos ovat pettääkseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507981Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4662267Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332183- 1461756
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251246Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511233Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1101146Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65842Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.58795Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7746