Tapailtiin 1-3 kertaa viikossa. Molemminpuolin rakkautta tunnustettiin. Seksikin oli ihanaa. Mies halusi että muutetaan yhteen. Hankin isomman asunnon, luulin että hän tulee sinne kanssani. Odotan hänelle vauvaa, meistä piti tulla perhe. Nyt mies ei ole käynyt luonani pariin viikkoon, eikä varmaan enää tulekaan. Olen lähettänyt viestejä, yrittänyt saada selvyyttä. Mitään kunnon vastausta en ole saanut. Hän vain hylkäsi minut. Jään yksinhuoltajaksi. Kaikilta unelmiltani vietiin siivet, näin vain. Pelkään, etten kestä tätä. Ahdistus aivan valtava.
Minun tarina
hylätty nainen
41269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Et kertonut kuinka kauan tapailitte ennenkuin tulit raskaaksi? Olitteko yhdessä suunnitelleet perheen lisäystä, vai tuliko uutinen vauvasta hänelle shokkina? Miehet (ja hänen sukunsa) saattavat kokea, että heitä on jymäytetty, kun nainen yllättäen ilmoittaa olevansa raskaana. Miehet usein olettavat/luottavat naisen huolehtivan ehkäisystä.
Taitaa olla niin, että mies on kiinnostunut naisesta ja nainen lapsista (tai perheestä). Näin syntyy ikiliikkuja, joka pitää huolen, että geeniperimä siirtyy eteenpäin.
Koitas nyt kuitenkin jutella hänen kanssaan rauhallisesti. Älä tuputa omia arvojasi vaan kerro ne, kysy hänen tarpeensa ja arvonsa ja päättäkää sitten yhdessä tai yksin.
Lapsi. On mies elämässäsi tai ei, lapsestasi tulet aina olemaan iloinen ja ylpeä. Tulet rakastamaan pienokaista enemmän kuin yhtään miestä elämässäsi.
Hei vaan..
Minulla on aikalailla samanlainen tilanne. Mies ilmoitti eilen että haluaa erota. Ollaan yli puoli vuotta oltu yhdessä, mutta asuttu kuitenkin erillään. Odotan myös vauvaa ja laskettu aika olisi marraskuussa. Ihanaa että kohtalotovereita löytyy vaikka kamala asiahan tällainen on.:( Jos haluat vaihtaa ajatuksia enemmänkin niin sähköposti osoitteeni on [email protected].
eräs harri teki saman tempun minulle .. voimia ja jaksamista ei voi kun vaan väkisin jaksaa päivä kerralla ..
mutta jos lohuttaa niin et ole yksin tai ainoa jolle paskat miehet on noin tehnyt :(