Edistääkö mikään ruoka-aine tai juoma kilokalorien palamisessa?
Laihduksen nopeuttaminen
6
1478
Vastaukset
- voit tehostaa..
kysy kalaöljyvihkosta. Lue ja huomaa miten kalaöljy on auttanut myös painon pudotuksessa. Muihinkin vaivoihin auttaa.
- Kauppias $$$
laihdutusbisnes on miljardiluokan humpuukibisnes
- J. Valo
onneksi ei ole minkäänlaista tarvettakaan, aikaa on loppuelämän verran.
Energian yksikkö on joule. Mitkään yksiköt eivät pala:-) Tällaista tekstiä löytyi netistä:
"Vihreässä teessä on runsaasti polyfenolisia yhdisteitä eli flavonoideja. Ne ovat voimakkaita antioksidantteja, jotka suojaavat solukalvoja hapettumisvaurioilta, siis pilaantumiselta. Antioksidantit ehkäisevät elimistön rappeutumismuutoksia ja vähentävät syöpään sairastumisen riskiä. Estämällä haitallisen LDL-kolesterolin hapettumista antioksidantit suojaavat myös riskiltä sairastua sydän- ja verisuonisairauksiin. Lisäksi teen juomisen on todettu torjuvan bakteereita ja viruksia sekä ehkäisevän ientulehdusta ja kariesta.
Säännöllinen vihreän teen nauttiminen auttaa myös alentamaan verenpainetta. Se poistaa tehokkaasti nestettä ja vähentää esimerkiksi runsaan suolankäytön aiheuttamaa turvotusta. Myös laihduttajat ovat löytäneet vihreän teen. Sen sisältämät yhdisteet kiihdyttävät aineenvaihduntaa ja nopeuttavat kaloreiden palamista."
Jos tuo pitää edes puoliksi paikkansa, vihreää teetä kannattaisi juoda. Japanilaiset juovat sitä kuulemma kylmänä pitkin päivää.
Tuosta laihdutuksen nopeuttamisesta sanoisin, että se, mikä nopeasti lähtee, tulee myös nopeasti takaisin. Ei siis kannata pyrkiä mahdollisimman suureen laihtumisnopeuteen.
Hitaassa laihtumisessa ihokin pysyy kiinteämmän näköisenä.- kohta hoikka
Ainoo mikä oikeasti lisää aineenvaihduntaa on lihakset.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827433Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044670Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734618Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584140HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen714127Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333629Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e613025Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty652742Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401950- 471695