EI MISSÄÄN NIMESSÄ.....

Ei lapset toivottuna avioliittoja pilaa, se on ihan vanhemmista kiinni miten avioliitossa onnistutaan, ei-toivottuna lapsista saattaa tietenkin olla taakkaa ja harmia ja sen vuoksi myös avioliitto voipi horjua.
1425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

lapsista on ihan yhtä paljon taakkaa ja harmia.

Viestisi oli typerä senkin vuoksi, että ei nykypäivänä paljon synny ei-toivottuja lapsia, meillähän on käytössä paljon erilaisia ehkäisymenetelmiä. (Ja abortit)

Kyllä toivotun lapsen hoitaminen on ihan yhtä raskasta kuin ei-toivotunkin. Ihan yhtä lailla valvottaa toivottu lapsi.

Suurin osa avioeroista kyllä on perheitä, joissa on toivottu/toivottuja lapsia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PINJA kirjoitti:

Ei lapset toivottuna avioliittoja pilaa, se on ihan vanhemmista kiinni miten avioliitossa onnistutaan, ei-toivottuna lapsista saattaa tietenkin olla taakkaa ja harmia ja sen vuoksi myös avioliitto voipi horjua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu