mikä tuote sopisi mulle naaman pesuun kun mulla on aika rasvoittuva iho ja jonkun verran finnejä ja "hikinäppylöitä" otsassa. ja nenässä ja sen vieressä mustapäitä. ja sitten mitä mun pitäs tehä kun aina päivänmittaan mun nenä otsa ja leuka alkaa aina kiiltämään??
puhdistus aineet
killah_babe
2553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Löytyy edullisia ja hyviä sekä kalliita ja yhtä yhviä.Tavallisilta kosmetiikkaosastoilta.Kysy pesugeeliä kasvoille.Rasvoittuvan ihon.Huuhtele kasvot.Ota ainetta noin puoli teelusikallista ja levitä kasvoille ja odota muutama sekunti että aine alkaa vaahtoutua hieman.Silloin se puhdistaa ja tasapainottaa ihon rasvantuotantoa.Huuhtele hyvin ja lopuksi aina kylmällä vedellä.Osta myös T-alueelle(otsa,nenä,leuka)tarkoitettua kiiltelyn poisvievää geeliä(Lancome,Lumene)ja levita geeliä hyvin ohuesti näille alueille.Jos käytät kosteusvoidetta.levitä geeli koskeusvoiteen päälle,mutta anna voiteen ensin imeytyä hetken,muuten geeli paakkuuntuu eikä levity.Äiti/kosm.
itselläni OLI vähän aikaa sitten sama ongelma.
aloitin käyttää loreal'n syväpuhdistavaa geeliä(kasvojen pesuun) merkki pure zone, samaa merkkiä olevaa kasvovettä ja kosteusvoidetta.
jos käytät meikkivoiteita, suosittelen Maybellinen Fresh mattea.
käytän tuota itse ja ei ole kiiltoa päivän aikana.. :)