Hei naiset!

Nyt lopetatte sen kodin siivoamisen ja lasten hoitamisen. YLÖS, ULOS ja LENKILLE osaa se mieskin siivota ja laittaa ruokaa. Nyt on meidän naisten aika alkaa huolehtimaan vain itsestään.
Kaikki kauneushoitolaan kulmien ohennukseen ja rakennekynsien laittoon, sitten shoppailemaan ja kuntosalille. Pian on kesä, niin saa päivät pitkät ottaa aurinkoa ja iltapäivisin voi jumpata ja värjätä hiukset ja jos ukolla on vielä rahaa, voi mennä ulos syömään. Aamulla ostosTV kanava päälle ja tilaamaan uutta kuntolaitetta kotiin.
Unohtakaa tuulipuvut kaappiin ja lenkkarit juoksumaton viereen. Korkokengät vaan jalkaan ja minihame päälle. Ja jos ukko kulta ei löydä puhtaita vaatteita, antakaa sille esin. Omo purkki käteen.
Nyt Suomineidot aletaan rotunaisiksi kera hajuvesien.
Ihkuu, kun on niin mahtavaa!
3601
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nyt lopetatte sen kodin siivoamisen ja lasten hoitamisen. YLÖS, ULOS ja LENKILLE osaa se mieskin siivota ja laittaa ruokaa.
---------------------------
Aika harva nainen osaa/viitsii enää kokata. Eli ei ole kelpo äidiksi/vaimoksi.
----------------------------------


Nyt on meidän naisten aika alkaa huolehtimaan vain itsestään.
-------------------------
Näinhän se on ollut tässä maassa jo 20 vuotta
-------------------------------------------


Kaikki kauneushoitolaan kulmien ohennukseen ja rakennekynsien laittoon, sitten shoppailemaan ja kuntosalille. Pian on kesä, niin saa päivät pitkät ottaa aurinkoa ja iltapäivisin voi jumpata ja värjätä hiukset ja jos ukolla on vielä rahaa, voi mennä ulos syömään.
------------------------------
Erittäin kannatettava asia. Tsemppiä vaan kehiin, muuten ulkomaalaiset naiset yksinkertaisesti vie teidän miehet, erityisesti kun se ikämittari on 30 v...


------------------------------------
Aamulla ostosTV kanava päälle ja tilaamaan uutta kuntolaitetta kotiin.
-------------------
Kuntosali on parempi vaihtoehto, mutta hyvä tuokin on, kunhan sitä laitetta kanssa käyttää. Muistakaa opetella myös kevyt ruokavalio liikunnan tueksi.
--------

Unohtakaa tuulipuvut kaappiin ja lenkkarit juoksumaton viereen. Korkokengät vaan jalkaan ja minihame päälle.
-------------------------------
Now you really are talking! Ei tarvitse olla minihame, voi olla joku muu kiva hame tai mekkokin.
-------------------------

Ja jos ukko kulta ei löydä puhtaita vaatteita, antakaa sille esin. Omo purkki käteen.
----------------------
Tällaiset ukot voisi kuopata...
-------------

Nyt Suomineidot aletaan rotunaisiksi kera hajuvesien.
--------------------------
Me miehet ollaan tätä odotettu jo vuosia. Jos vertaan tilannetta Helsingissä nyt aiempaan, niin osa naisista on jo tsempannut, mikä on hienoa! Mutta haaste onkin siinä, että se naisellisuus kanssa pysyy ja pidetään sitä "turhamaisuutta" positiivisenä ja hyvänä asiana, niin kyllä se siitä.


Ihkuu, kun on niin mahtavaa!
-------------
You got that right!

Äänestä

Ymmärrän kyllä että voi olla rankkaa kun joku kritisoi yleistäen Suomalaisia naisia. Ei sen takia kannata ruveta marttyyriksi.

Äänestä
  • En ole mikään miesmäinen nainen. Ikää on 37 ja hiukset yhä puolipitkät. Olen hoikka, tyylikäskin kun pitää ja mielellään käytän hametta ja korkokenkiä juhlissa, mutta kotona pihahommissa pukeudun tuulipukuun ja illalla jalassani on villasukat ja kulahtanut jätti suuri t-paita.
    Olen ollut töissä ulkomailla ja suomessa tein töitä virolaisten naisten kanssa. Kaikki se opetti minulle, että olen ylpeä suomalaisuudestani.
    Jos haluatte oikeasti ulkomailta naisen, muistakaa, että he eivät ole niin siisteysintoilijoita kun suomalaiset. Ehkä itsestäni nuoremmat naiset eivät enää osaa siivota tai laittaa ruokaa, mutta ulkomaalaisista etenkin idästä tulleet eivät osaa edes 60 vuotiaat. He ovat minun silmissäni aika pinnallisia ja blondimaisia. On päivämeikkiä, iltameikkiä, yömeikkiä ja se lemu mikä heistä lähtee, kun he ovat tyhjentäneet hajuvesipullon itseensä lähtiessään töihin siivoomaan tai jumppaan saa aikaan migreenin.
    Ruotsalaiset naiset, siis enemmistö on saamattomia joiden työpaikat vievät kaikki ulkomaalaiset. Ne ovat ketjupolttajia ja jopa lukutaidottomia ja he eivät hoida lapsia. Kaikki leikkipuistot ruotsissa ovat täynnä väsyneitä ruotsalaisia isejä tai thaimaalaisia äitejä. Missä ruotsalaisnaiset? päiväunilla.
    Englantilaiset... niitä sanotaan kiukkuisiksi akoiksi, syytä en tiedä, mutta näin olen kuullut ulkomaalaisilta. Norjalaiset lienee viehkeitä naisia ja ihan ahkeriakin, ehkä teidän kannattaa suunata haku sinne?
    Ei suomalaiset naiset ole sen kamalempia kuin muutkaan. Hauskoissa kotivideoissa ainakin ne naiset näyttää lihavilta, oiskohan amerikkalaisia?
    Eteläeurooppalaiset ovat ihanan tummia, nuorina nättejä... ja aasialaiset niin pieniä ja siroja.
    Minulle kelpaa suomalainen mies. En missään nimessä harrastaisi edes seksiä minkään italiaanon tai arapin kanssa. Yök!
    Jokaisella voi olla unelma. Makuasiasta ei pidä kiistellä. Mutta kun alkaa liiaksi kehumaan muita ja arvostelemaan omiaan, pitää muistaa, että kukaan ei ole täydellinen.
    Jos liikaa katsoo muotilehtiä ja julkkiksia ei näe niitä joita sanotaan tavalliseksi kansaksi.
    Onnea heille, jotka saavat ulkomaalisen tyttöystävän. Olethan hänen arvoisensa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rotunaiseksi kirjoitti:

Nyt lopetatte sen kodin siivoamisen ja lasten hoitamisen. YLÖS, ULOS ja LENKILLE osaa se mieskin siivota ja laittaa ruokaa. Nyt on meidän naisten aika alkaa huolehtimaan vain itsestään.
Kaikki kauneushoitolaan kulmien ohennukseen ja rakennekynsien laittoon, sitten shoppailemaan ja kuntosalille. Pian on kesä, niin saa päivät pitkät ottaa aurinkoa ja iltapäivisin voi jumpata ja värjätä hiukset ja jos ukolla on vielä rahaa, voi mennä ulos syömään. Aamulla ostosTV kanava päälle ja tilaamaan uutta kuntolaitetta kotiin.
Unohtakaa tuulipuvut kaappiin ja lenkkarit juoksumaton viereen. Korkokengät vaan jalkaan ja minihame päälle. Ja jos ukko kulta ei löydä puhtaita vaatteita, antakaa sille esin. Omo purkki käteen.
Nyt Suomineidot aletaan rotunaisiksi kera hajuvesien.
Ihkuu, kun on niin mahtavaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu