Rakastuin epäluotettavaa mieheen, joka valehteli, petti, etsi muita koko suheen ajan. Asioita puitiin, riideltiin ja sovittiin ja valitettavasti aina jatkettiin. Rakasti minua, oli oikein hyvä näyttelijä. Puhui yhtä ja teki toista.
Olen nyt aivan tallattu henkisesti, elävä ruumis. Kesä edessä, enkä tiedä miten jaksan edes tämän päivän. Miten ihmiset voivat olla toisille niin julmia. En voisi koskaan tehdää samaa kenellekään miehelle. Olen siihen tyytyväinen, että sain revittyä itseni siitä pois. Kierre on katkaisu.
Olen nyt aivan tallattu henkisesti, elävä ruumis. Kesä edessä, enkä tiedä miten jaksan edes tämän päivän. Miten ihmiset voivat olla toisille niin julmia. En voisi koskaan tehdää samaa kenellekään miehelle. Olen siihen tyytyväinen, että sain revittyä itseni siitä pois. Kierre on katkaisu.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mulle kävi aivan samoin, mies ystäväni olikin petturi. Aloimme vuosi sitten seurustella ja joulun alla hän kertoi että hänellä kaukorakkaus muualla, jonka haluaa nyt katsoa kun se saa avioeronsa selväksi. Tulin karkeasti petetyksi.
Siitä huolimatta suhteemme jatkunut edelleen ja näin ollen hän pettää myöskin sitä toista. Rakastan kaikesta huolimatta tätä miestä ja näemme päivittäin. Paitsi silloin kun kaukorakkauden luona.
Rakastuin palavasti erään liikkeen myyjään. Hän oli aina minulle ystävällinen ja jutteli kun kävin liikkeessä. Vein usein hänelle pullaa tai muuta hyvää kahvipaussille. Kun tätä oli jatkunut vuoden päivät, pyysin häntä treffeille ja hän valitti ettei vaimo päästä. Sain selville vaimon nimen ja puhelinnumeron, joten kerroin hänelle meidän vuoden kestäneestä suhteesta. Sen jälkeen mies soitti ja haukkui minut pystyyn.
Tää minun kavareni asuu aika lähellä minua, toisin kuin sitä toista naista johon matkaa 350km, kuinkahan hyvä uskoinen toinen on että uskoo vannottelut ja vakuuttelut uskollisuudesta. Tapaavat kuitenkin harvemmin kuin me. Kaikesta huolimatta rakastan tätä miestä suunnattomasti.
Tuolla asenteella kohtaat vielä samanhenkisen, älä vaivu epätoivoon!
Samalla tavalla ajattelin aikanaan ja lopulta se on tuonut kullan arvoisen miehen rinnalleni. Heitä on, vaikka harvassa.
Muista katsoa sellaisia jotka ovat vähemmän rääväsuita! Suurin osa miehistä on aika introverttejä eikä oikeastaan uskalla tehdä aloite, ole rohkea ja avoin.
Tsemppiä ja mieti miksi uskoit häneen ja ota opiks,i mutta älä missään tapauksessa yleistä!
Mukava vkl loppu sinulle!