En meinaa uskaltaa enää treffeille

Vaikka tapaisin mukavan tytön, niin päässä pyörii, ettet kelpaa kuitenkaan? Olen saanut paljon paskaa niskaan juuri treffeillä ja suhteissakin aina jätetty...Silti olen kuulemma komea ja järkevä, miten saada tuo lukko pois päältä?
51149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

nollaamaan itses ihmissuhteen mentyä mönkään, eikä ajatella että "mä oon niin huono tms."
Eihän esim. urheilijatkaan voi joka tappion jälkeen ajatella ettei musta oo mihinkään, vaan ne ajattelee että okei seuraavalla kerralla toivottavasti onnistun. Ei voi jäädä tuleen makaan! Sä nähtävästi pelkäät sitä että petyt, koska et enää haluais pettyä. Sä toivot kenties niin kovasti että löytäisit ihmisen, että melkein pakahdut ajatukseenkin ja pelkäät sitä pettymystä.Mitä väliä sillä oikeesti on mitä on ennen tapahtunut? Ne on toisia ihmisiä! Ne on olleet ja menneet eikä niiden pidä antaa vaikuttaa sun tulevaisuuteen.
Jokainen ihminen on erilainen, ja tää elämähän on sitä sellaisen ihmisen etsintää jonka kanssa olis hyvä olla! Et kai säkään haluais niiden entisten kanssa olla millä hinnalla hyvänsä. Jos joku ei välitä susta niin eihän se maailmanloppu oo. Et säkään varmaan tykkää kaikista vastaantulevista ihmisistä.
Etsivä löytää lopulta, mutta periks ei pidä antaa. Kun oot nähtävästi nuori jos nimimerkin luku on syntymävuotesi, niin toi on just sitä aikaa milloin tavataan ja tavataan uusia ihmisiä joista sitten toivottavasti joku on se sielun toinen puolikas! Joten rohkeasti vain niille treffeille jos sellaisia on näköpiirissä sillä ei ihmistä voi todella kohdata eikä oppia tuntemaan ilman tapaamista. Ja aika sen vain näyttää mikä on se oikea! Tsemppiä...

Äänestä
  • Noi se kieltämättä menee, jokainen ihminen on oma yksilö! Kiitoksia järkevistä sanoista ja hyvää kesää! On kiva saada aina mukava vastaus :)

    Äänestä

  • -85- kirjoitti:

    Noi se kieltämättä menee, jokainen ihminen on oma yksilö! Kiitoksia järkevistä sanoista ja hyvää kesää! On kiva saada aina mukava vastaus :)

    Hyvää kesää sinullekin ja kiva jos ajatukseni edes jotenkin helpottivat sinua... :) Muista ettet anna toisten ihmisten todellakaan pilata elämääsi. Jos joku on p-a ei sellainen ole välittämisen arvoinen!

    Äänestä

  • Olen jo 40 nainen, jätetty liki 20v avioliiton jälkeen ja itsetunto pohjalukemissa. En uskalla luottaa ihmisiin ja pelkään tunteitani kun ajattelen että taas minut jätetään. Kiitos sanoistasi, ihana tuntematon. Vaikka en enää usko löytäväni uutta ihmissuhdetta näin vanhana, sanasi antoivat paljon ajattelemisen aihetta ja uskoa siihen että en olekaan kaikkien mielestä vain arvoton, hylätty vanha akka.

    Äänestä

  • Vau. Just noin. Tollanen ajattelumaailma pitäis saada kyllä iskostettua johonkin takaraivoon. Pitää alkaa ottaa urheilijoista mallia :D. Kiitos viisaista sanoista!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-85- kirjoitti:

Vaikka tapaisin mukavan tytön, niin päässä pyörii, ettet kelpaa kuitenkaan? Olen saanut paljon paskaa niskaan juuri treffeillä ja suhteissakin aina jätetty...Silti olen kuulemma komea ja järkevä, miten saada tuo lukko pois päältä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu