Yhteydenotot

Minkähän takia suomi24:ssa on stadin seudulla naisia treffipalstoilla?

Ei mitään 'aktiviteetia' vaikka lähettää asiallista viestia jne.

Naurettavaa itsetunnon kohottelua ihmisiltä jotka eivät pysty minkäänlaiseen kommunikointiin.

Surkeeta! No, pikku prinsessat saavat jäädä minun puolestanai näppäiksen ääreen.

Kesä ja terassit tekevät tulojaan, plösöt jääköt ruudun ääreen.
2705
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sama on huomattu joten poistin profiilin. Siis pääkaupunkiseudulla s24 treffeiltä seuranhaku on toivotonta vähän alta kolmekymppisenä sinkkumiehenä. Baarista, chatista ja mistä tahansa muualta saa helpommin kontaktia joten miksi hakata päätä seinään. Kokeiltu on erilaisia lähestymistapoja, pidempiä ja lyhyempiä (kohteliaita, ei copypasteja) yhteydenottoja mutta kun ei tavallinen kuvaton sinkkumies kiinnosta niin ei.

Pakko se oli profiili poistaa ennenkuin kyynistyn liikaa, tosielämässä kuitenkin tuntuu saavan edes vastauksia, moikkauksia ym. naisilta.

Äänestä

Sellaiseen päätelmään olen tullut, että naiset etsivät täältä sellaista miestä, jolle eivät siviilissä kelpaa. Eli luulevat, että kun kirjoittaa kriteerit ja laittavat ne nettiin, niin yht'äkkiä sellainen putkahtaa sähköpostiluukusta. Treffeillä olen muutaman kanssa käynyt, ilmeisesti odottavat samantien tulevansa hurmatuksi, jalat alta jne. Itse eivät pahemmin tutustuakseen tee, yleensä yhdet treffit riittävät.

Siviilissä itse olen se, joka on poikki pistänyt, vielä paremman näköisten naisten kanssa, perään ovat soitelleet. Ilmeisesti netin kautta tavattu ihminen ei ole niin oikea, että vaivautuisi tutustumaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yhtä-tyhjän-kanssa kirjoitti:

Minkähän takia suomi24:ssa on stadin seudulla naisia treffipalstoilla?

Ei mitään 'aktiviteetia' vaikka lähettää asiallista viestia jne.

Naurettavaa itsetunnon kohottelua ihmisiltä jotka eivät pysty minkäänlaiseen kommunikointiin.

Surkeeta! No, pikku prinsessat saavat jäädä minun puolestanai näppäiksen ääreen.

Kesä ja terassit tekevät tulojaan, plösöt jääköt ruudun ääreen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu