Mahdollisimman

Haluaisin värjätä hiukseni mahdollisimman luonnonmukaisesti. Tiedättekö miten näitä värejä löytää? Onko jotain tiettyjä liikkeitä tai valmistajia, jotka tekevät? Miten voi itse kenties valmistaa hiusvärin? Tai myydäänkö jotain pakkauksia kotivärjäykseen?

Kiitos neuvoista jo etukäteen
1122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Käypäs tässä osoitteessa: http://www.ekolo.fi/show.php?page=hiukset
Ekolo on nettikauppa, joka myy ekologisia tuotteita yms. Skrollaa tuon ko. sivun loppupuolelle, sieltä löytyvät hiusvärit. Minulla ei ole kokemusta näistä tuotteista, mutta tämä paikka vain tuli mieleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


luonnonmukaista? kirjoitti:

Haluaisin värjätä hiukseni mahdollisimman luonnonmukaisesti. Tiedättekö miten näitä värejä löytää? Onko jotain tiettyjä liikkeitä tai valmistajia, jotka tekevät? Miten voi itse kenties valmistaa hiusvärin? Tai myydäänkö jotain pakkauksia kotivärjäykseen?

Kiitos neuvoista jo etukäteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu