Pinkki puhelin

Ottaisitko pinkin puhelimen?

"Olli Kähkönen on saanut kuulla kunniansa vaaleanpunaisen Nokiansa väristä. - Myyjä kysyi, minkä värisen haluan ja päätin ottaa pinkin. Minulle on kuittailtu, että vaaleanpunainen viittaisi homoseksuaalisuuteen. Halusin näyttää, että siedän homofobiaa. Pinkki puhelin on tosimiehiä varten, Kähkönen kuittaa."
http://www.iltalehti.fi/digi/200805217647502_du.shtml
7744
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

vitun väri. Ei mitään vikaa.

Äänestä
  • myös pippelin väri.

    Äänestä

Pinkki voi todellakin olla äijämäinen valita.

Itselläni on tälläkin hetkellä sytkä missä on kuva alastomasta naisesta. Se on niin härski ja mauton että kyllä sillä kehtaa antaa tulta vaikka kenelle. Hyvää jutunjuurta on siitä syntynyt monesti. Alaston mies sytkässä kyllä olisi jo gay.

Äänestä
  • mun sytkärin. Prkl! Mulla oli semmonen, missä oli vilkkuvat tissit sillä naisella, mut hukkasin sen johonkin.

    Äänestä

mulla on pinkki puhelin,se on hieno :) Ei se munsta noloo oo jos miehellä on pinkki puhelin...

Äänestä

Ottaisin sen minkä tilasin

Äänestä

Venäläisissä aatelissuvuissa joita Suomeen on pesiytynyt aikanaan pakoon Leniniä ja Stalinia vallitsee pimeä tapa, kiiraslapsikasvatus.. Lapselle luodaan jo syntymästä asti perhehelvetti. Vanhemmat voivat näennäisesti riidellä rajusti ja luoda pelottavan ja turvattoman ilmapiirin lapselleen. Tämän tarkoistus on paitsi rikkoa lapsen mieli niin tehdä hänestä myös tunteeton jotta ympäristön ihmiset vihaisivat häntä. Lapsen kasvattamiseen kuuluu myös hänen eristämisensä ja ystäväpiirin kasvun estäminen. Eristäminen aloitetaan jo varhaisessa murrosiässä levittämällä lapsen vanhempien ja sukulaIsten toimesta mustamaalaamalla lasta. Eristämällä hänet jo nuorella iällä voidaan häntä alkaa kasvattaa jo valmiiksi leimattuna. Lasta kasvatetaan myös hedonistiseksi ja moraalittomaksi jotta hänestä saataisiin ympäristön silmissä vihattavampi. Kaiken tarkoituksena on yllyttää lapsen ympäristön ihmiset surmaamaan hänet vaikka jo varhaisella aikuisiällä.

Aina tämä ei onnistu ystävänikin on toistaiseksi säilynyt elossa sen ansiosta ettei moraalittomuus ja hedonismikasvatus ole onnistunut. Kasvatuksen tarkoitusperästä ei ole minulla täyttä varmuutta. Onko kysymyksessä lapsen uhraaminen demonille kuten ystäväni epäilee. Vai onko tarkoitus tehdä lapsesta sanansaattaja, joka veisi kasvattajastaan hyvät uutiset ja hyvän mainoskuvan taivaanportin vartijalle. Tähän viittaisi se, että kasvattajat vuorotellen myös saattavat hemmotella kasvatettavaa lasta ja antavat ympäristön ihmisten suorittaa näkyvän kiusanteon ja kurittamisen.

Olen kuullut varsinkin Johan Bäckmanin tekevän numeroa Venäläisessä mediassa siitä, että Venäläisperheiden lapsia huostaanotetaan Suomessa. Voivatko huostaanotot olla yhteydessä tähän tapaan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


huvittava juttu kirjoitti:

Ottaisitko pinkin puhelimen?

"Olli Kähkönen on saanut kuulla kunniansa vaaleanpunaisen Nokiansa väristä. - Myyjä kysyi, minkä värisen haluan ja päätin ottaa pinkin. Minulle on kuittailtu, että vaaleanpunainen viittaisi homoseksuaalisuuteen. Halusin näyttää, että siedän homofobiaa. Pinkki puhelin on tosimiehiä varten, Kähkönen kuittaa."
http://www.iltalehti.fi/digi/200805217647502_du.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu