Olen menossa työhaastatteluun ja nyt haluaisin tietää josko joku teistä tietää mitä palkkaa uskallan pyytää Concept Specialistin hommasta?
Kyse on erilaisiin taloushallinnon projekteihin osallistumisesta (sisäiset laskentaprojektit) ja erikoistuminen tiimin osaamisalueeseen ja sen asiantuntijana toimiminen.
T. Epäröivä
Kyse on erilaisiin taloushallinnon projekteihin osallistumisesta (sisäiset laskentaprojektit) ja erikoistuminen tiimin osaamisalueeseen ja sen asiantuntijana toimiminen.
T. Epäröivä
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pitäisi tarkemmin tietää, mitä työ pitää sisällään. Hienon englanninkielisen nimen taakse voi kätkeytyä melkein minkä tahansa tason tehtäviä tahansa.
Moikka!
No hän on osallisena tiimiin, joka on asiantuntija jossain osa-alueessa koskien sisäistä laskentaa.
Tarkoituksena on ilmeisesti kehittää ja osallistua erilaisiin taloushallinnon projekteihin ja rakentaa sisäistä kustannuslaskentajärjestelmää.
T. empivä
Otetaa koko ajan porukkaa ni kyllä siitä kolmea tonnia uskaltaa pyytää jos tutkinto ja osaamista sen verran että palkkausta harkitaan.
Miten kävi Concept specialistin paikan kanssa? Saitso sen ja oliko Nokialla? Entäpä palkkaus?
Itse olen ollut alihankkijan kautta Nokialla Concept Specialistina ja palkkani taisi olla tuolloin ~2800, eli varmaan oikea hinta ollee se kolmisen tonnia tänä päivänä. Riippuen tietysti koulutuksesta ja kokemuksesta ts. osaatko työsi vai pitääkö sinut opettaa siihen.