Boss, Black xs, Puma

miesten tuoksuja

Mitä mieltä olette näistä miesten tuoksuista: Boss, Black xs ja Puma. Minulla on niitä kaikkia lahjoina saatuina mutta en osaa päättää mikä olisi hyvä. Missä tilanteessa edes niitä pitäisi käyttää, deodoranttiahan ne eivät korvaa koska ovat pelkkiä tuoksuja?

3

884

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ......

      Eivät nuo kovin kummoisia tuoksuja ole, parempia kuitenkin kuin axe ja citymarketin partavedet. Aina aamuisin suihkun jälkeen sekä iltapäivällä baariin lähtiessä suihkauttelet vain muutamia suihkauksia mahaan, rintakehään, selkään, kaulaan ja korvien taakse, niin pääsee mokomista pulloista puolessakin vuodessa eroon. Lisäksi tarvitset hajusteettoman deodorantin (esim. Nivea Sensitive on tehokas ja hyvä ja täysin tuoksuton).

    • Nalle

      Ensinnäkin, olet onnekas ihminen, kun sinulla on ystäviä tai sukulaisia, joilta saat lahjoja.

      Toiseksi, ainoa syy käyttää jotain tuoksua/hajuvettä on se, että pitää siitä itse. Kyse on siis pelkästä omasta nautinnosta, ei ihonhoidosta, ei hienhajun peittämisestä, ei naisten/miesten houkuttelemisesta.

      Valinnan joudut siis tekemään yksin :)

      Valintaasi helpottaa, jos käytät samaa tuoksua viikon ajan, jotta tutustut siihen paremmin - ja pienissä määrin. Kaikki tuoksusi ovat ns. päivä- tai sporttituoksuja, joten kun olet käynyt suihkussa, niin voit vaikka päivän alkajaisiksi virkistää itseäsi yhdellä suihkauksella (vaikkapa nilkkoihin ensin alkuun). Älä suihkuta kasvojesi lähelle. Mikäli yksikin suihkaus tuntuu liian runsaalta, suihkuta ensin pumpuliin ja sivele siitä vaikka ranteittesi iholle hiukan.

      Älä myös hämmästy, jos et tykkääkään näistä tuoksuista - kyseessä on makuasia, etkä suinkaan loukkaa lahjan antajaa, vaikka valitsisit vaatimattomamman kuluttaa pullot: osta kankainen nenäliina, ja suihkuta siihen yksi suihkaus päivän tuoksuasi ja laita liina taskuun. Älä kuitenkaan niistä tähän liinaan :)

    • Paco Rabanne

      On ainakin omasta mielestä tajuttoman hyvä tuoksu. Ostin tuota viime keväänä reissusta ja kohta tarttis saada lisää. Harmi vaan ettei kotipaikkakunnalta löydy. Pitää varmaan tilata netistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      179
      1482
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1071
    3. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      187
      795
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      755
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      680
    6. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      670
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      29
      653
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      653
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      603
    Aihe