Mitä mieltä olette näistä miesten tuoksuista: Boss, Black xs ja Puma. Minulla on niitä kaikkia lahjoina saatuina mutta en osaa päättää mikä olisi hyvä. Missä tilanteessa edes niitä pitäisi käyttää, deodoranttiahan ne eivät korvaa koska ovat pelkkiä tuoksuja?
Boss, Black xs, Puma
3
879
Vastaukset
- ......
Eivät nuo kovin kummoisia tuoksuja ole, parempia kuitenkin kuin axe ja citymarketin partavedet. Aina aamuisin suihkun jälkeen sekä iltapäivällä baariin lähtiessä suihkauttelet vain muutamia suihkauksia mahaan, rintakehään, selkään, kaulaan ja korvien taakse, niin pääsee mokomista pulloista puolessakin vuodessa eroon. Lisäksi tarvitset hajusteettoman deodorantin (esim. Nivea Sensitive on tehokas ja hyvä ja täysin tuoksuton).
- Nalle
Ensinnäkin, olet onnekas ihminen, kun sinulla on ystäviä tai sukulaisia, joilta saat lahjoja.
Toiseksi, ainoa syy käyttää jotain tuoksua/hajuvettä on se, että pitää siitä itse. Kyse on siis pelkästä omasta nautinnosta, ei ihonhoidosta, ei hienhajun peittämisestä, ei naisten/miesten houkuttelemisesta.
Valinnan joudut siis tekemään yksin :)
Valintaasi helpottaa, jos käytät samaa tuoksua viikon ajan, jotta tutustut siihen paremmin - ja pienissä määrin. Kaikki tuoksusi ovat ns. päivä- tai sporttituoksuja, joten kun olet käynyt suihkussa, niin voit vaikka päivän alkajaisiksi virkistää itseäsi yhdellä suihkauksella (vaikkapa nilkkoihin ensin alkuun). Älä suihkuta kasvojesi lähelle. Mikäli yksikin suihkaus tuntuu liian runsaalta, suihkuta ensin pumpuliin ja sivele siitä vaikka ranteittesi iholle hiukan.
Älä myös hämmästy, jos et tykkääkään näistä tuoksuista - kyseessä on makuasia, etkä suinkaan loukkaa lahjan antajaa, vaikka valitsisit vaatimattomamman kuluttaa pullot: osta kankainen nenäliina, ja suihkuta siihen yksi suihkaus päivän tuoksuasi ja laita liina taskuun. Älä kuitenkaan niistä tähän liinaan :) - Paco Rabanne
On ainakin omasta mielestä tajuttoman hyvä tuoksu. Ostin tuota viime keväänä reissusta ja kohta tarttis saada lisää. Harmi vaan ettei kotipaikkakunnalta löydy. Pitää varmaan tilata netistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632132Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51785Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2361278En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71950Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.87935Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21855Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?112762Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38708- 19706
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93689