Kolestrolilääkkeillä

5549
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kun otan iltaisin kolestrolilääkkeen Lipcut 40mg Simvastatinin, on aamuisin aina pää kipeä. Se pistää miettimään, onko lääkityksestä enemmän haittaa kuin hyötyä, kun se pistää hengityksenkin vinkumaan ja aiheuttaa kuivaa yskää. Lääke onmäärätty lähinnä HDL:n nostamiseen, koska se on vaan 0.5:n paikkeilla aikuisella miehellä.

Äänestä
  • väriaineita E171ja E172 ja lisäksi E320(butylhydroxyanisol.),jota kooglettamalla tuli vaan pitkä rivi Mersuja!

    Äänestä

  • lääkkeessä on kirjoitti:

    väriaineita E171ja E172 ja lisäksi E320(butylhydroxyanisol.),jota kooglettamalla tuli vaan pitkä rivi Mersuja!

    haittavaikutuksista,joita eiole vähän:http://www.laakeinfo.fi/\Medicine.aspx?m=8119&d=19442&i=SANDOZ_LIPCUT_LIPCUT® 5 mg, 10 mg, 20 mg, 30 mg ja 40 mg kalvopäällysteinen tabletti

    Äänestä


paranna mitään. Ne eivät pidennä elämää eivätkä paranna elämänlaatua. Kannattaa lukea kirja "Kolesterolimyytti"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vakavia kirjoitti:

haittavaikutksia;http://savotta.helsinki.fi/halvi/tiedotus/lehti.nsf/0/b6eb8b5e36a7df93c2256eec0016b2c8?OpenDocument

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu