Olen ollut aina hoikka ihminen, mutta selluliittiä oli kerääntynyt reisiin ja pakaroihin reippaasti. Hävetti monesti mennä rannallekkin ongelman takia. Sitten löysin ratkaisun: LPG:N, kävin hoidoissa 10x35 min. Selluliitti hävisi eikä ole tullut takaisin(ainakaan vielä) Jos joskus alkaa näkyä mrkkejä selluliitistä, niin menen nopeasti ottamaan pari LPG hoitoa. Suosittelen lämpimästi.
pääsin eroon selluliitista
16
23498
Vastaukset
- ja millainen
tämä hoito on?
itse olen harkinnut velasmoothia, koska asun paikassa jossa ei lähoseudulla ole paljon muuta tarjolla tietääkseni.
kerrotko hieman lisää tästä, hintaluokkaa sun muuta...
kiitos :D:D- toinen onnellinen
Minulla on hoidot juuri kesken mutta huomaan, että tämä tosiaan toimii.
Periaatteessa hinta liikkuu siinä 30-50€ paikkeilla riippuen hoidettavasta alueesta. Itse käyn hoitamassa jalat ja tämä kestää 20min, hintaan 35€/kerta. Suunnitteilla 6 käyntiä ja nyt on 4 takana. Huomenna taas mennään. Olo on ihana sen jälkeen, siitä kuitenkin saattaa tulla pieniä mustelmia koska siinä ei mitään voiteita hivellä vaan se tosissaan tuntuu jossain. Ei se satu, tuntuu vain reilusti. Suosittelen kaikille. Mahtava tunne kun muhkurat silenee. En odota täydellistä selluliittikatoa, tuskin se edes on mahdollista kun nuo on tuossa olleet teini-iästä saakka mutta mahtavaa että sitä on jo nyt lähtenyt ainakin 60%. Tämä on kyllä tehokkain koskaan kokeilema selluliitinpoistomuoto. Ainakin Espoossa voi käydä LPG-Endermologiassa. Hoitomuotoa ei mielestäni kovinkaan monessa paikassa ole. - -onnellinen-
http://www.kauneussivut.fi/innet/lpg/?paikkakunta=
tuossa on osoite mistä löytyy paikkakunnat. Itselläni maksoi 30 min 35 euroa. Sekin varmaan riippuu paikkakunnasta. Rohkeasti vain koeilemaan. Se on sellaista "imurullausta". - teen LPG hoitoja
toinen onnellinen kirjoitti:
Minulla on hoidot juuri kesken mutta huomaan, että tämä tosiaan toimii.
Periaatteessa hinta liikkuu siinä 30-50€ paikkeilla riippuen hoidettavasta alueesta. Itse käyn hoitamassa jalat ja tämä kestää 20min, hintaan 35€/kerta. Suunnitteilla 6 käyntiä ja nyt on 4 takana. Huomenna taas mennään. Olo on ihana sen jälkeen, siitä kuitenkin saattaa tulla pieniä mustelmia koska siinä ei mitään voiteita hivellä vaan se tosissaan tuntuu jossain. Ei se satu, tuntuu vain reilusti. Suosittelen kaikille. Mahtava tunne kun muhkurat silenee. En odota täydellistä selluliittikatoa, tuskin se edes on mahdollista kun nuo on tuossa olleet teini-iästä saakka mutta mahtavaa että sitä on jo nyt lähtenyt ainakin 60%. Tämä on kyllä tehokkain koskaan kokeilema selluliitinpoistomuoto. Ainakin Espoossa voi käydä LPG-Endermologiassa. Hoitomuotoa ei mielestäni kovinkaan monessa paikassa ole."siitä kuitenkin saattaa tulla pieniä mustelmia koska siinä ei mitään voiteita hivellä vaan se tosissaan tuntuu jossain."
Ei TODELLAKAAN tehdä niin lujaa että mustelmia tulisi! Sekin nyt on aika yksilöllistä kuinka niitä mustelmia tulee mutta..nojaa..
itse laitan ainakin lopuksi vielä kiinteyttävän voiteen.
- ...............
kertoisitko miten se hoito käytännössä toimii jne? jos vaikka soitan paikkakuntani fysioterapeutille,mitä täytyy tietää ennen kuin sen aloittaa jne. itselläni ongelmakohtana on jalat/reidet.
- toinen onnellinen
Eipä siinä oikeastaan mitään tarvi ottaa huomioon. Kannatta juoda vettä runsaasti hoitojen aikana niin pääsee kuona-aineet paremmin liikkeelle. Itse myös laitoin voiteet perään... liikuntakaan ei ole kiellettyä.
Kuten edelläoleva totesi, se on imurullausta. Ottaa ihosta napakan otteen, imee kuten imuri ja sillä sitten rullataan reippaasti ongelmakohtia. Sen voimakkuutta säädellään omien tuntemuksien mukaan.Tehokkaan tuntuinen laite ja jo ensimmäisen kerran jälkeen iho on paljon pehmeämpi ja joustavampi. Muhkurat silenee useamman kerran jälkeen.
- ......
Mahdatko tietää, että jos ongelmaa esiintyy vain yhdellä alueella (mulla pepussa ja yläreisissä) niin maksaako tuo hoito silti tuon täyden hinnan?
- .,.,,.,,,
tottakai maksaa saman verran!!!!aika maksaa aina samanverran. silloinhan koko se aika käytetään vain pakaroihin ja reisiin, joten sun ei välttämättä tarvi käydä niin useasti...
- kuivakuppauskupeilla
.,.,,.,,, kirjoitti:
tottakai maksaa saman verran!!!!aika maksaa aina samanverran. silloinhan koko se aika käytetään vain pakaroihin ja reisiin, joten sun ei välttämättä tarvi käydä niin useasti...
Ainakin kuivakuppauskupit toimii samalla tavalla; syntyy alipaineimu, kuppeja vedetään pitkin ihoa ja imu kiihdyttää aineenvaihduntaa, minkä myötä kuona-aineet (mukaan lukien selluliitti) alkavat sulamaan.
Kuivakuppauksesta myö juttua alemmissa viestiketjuissa.
Mitä mieltä olette? - bkh
kuivakuppauskupeilla kirjoitti:
Ainakin kuivakuppauskupit toimii samalla tavalla; syntyy alipaineimu, kuppeja vedetään pitkin ihoa ja imu kiihdyttää aineenvaihduntaa, minkä myötä kuona-aineet (mukaan lukien selluliitti) alkavat sulamaan.
Kuivakuppauksesta myö juttua alemmissa viestiketjuissa.
Mitä mieltä olette?Onko muita jotka on saanu positiivisia tuloksia? Kuulostaa hyvältä ja suht halvalta, mutta haluaisin kuulla lisää mielipiteitä!!
- kanssa....++
bkh kirjoitti:
Onko muita jotka on saanu positiivisia tuloksia? Kuulostaa hyvältä ja suht halvalta, mutta haluaisin kuulla lisää mielipiteitä!!
Mihin hoito perustuu? Onko ihan huuhaata vai onko tietellistä todistetta?
Käyn itse lymfahoidossa enkä ole huomannut että se vaikuttaisi selluliittiin.
Entä sopiiko tuo LPG-hoito kaikille? Olen kipupotilas ja minulla on imusuonivaurio. Onko silloin takeita, että hoito on tuloksellista? - Orchidea81
kuivakuppauskupeilla kirjoitti:
Ainakin kuivakuppauskupit toimii samalla tavalla; syntyy alipaineimu, kuppeja vedetään pitkin ihoa ja imu kiihdyttää aineenvaihduntaa, minkä myötä kuona-aineet (mukaan lukien selluliitti) alkavat sulamaan.
Kuivakuppauksesta myö juttua alemmissa viestiketjuissa.
Mitä mieltä olette?Saako noita kuivakuppauskuppeja ostaa jostain?
- 40+nainen
Orchidea81 kirjoitti:
Saako noita kuivakuppauskuppeja ostaa jostain?
Tässä olisi lisätietoa, oleppas hyvä. ;)
http://www.nhs.fi/webshop/products.php?g1=2fe25c&gclid=CO7PxbK7zpQCFQ2qQwodECB2lg - aulikki
kuivakuppauskupeilla kirjoitti:
Ainakin kuivakuppauskupit toimii samalla tavalla; syntyy alipaineimu, kuppeja vedetään pitkin ihoa ja imu kiihdyttää aineenvaihduntaa, minkä myötä kuona-aineet (mukaan lukien selluliitti) alkavat sulamaan.
Kuivakuppauksesta myö juttua alemmissa viestiketjuissa.
Mitä mieltä olette?Lpg-hoito ei todellakaan ole samaa kuin kuivakuppaus! Hoitolaitteen motorisoidut rullat on se ihmeitä tekevä juttu ei suinkaan alipaine. Alipaine tarvitaan jotta motorisoidut rullat pääsevät muokkaamaan kudosta. Rullat pyörivät roll-up, roll-in ja roll-out. Katso www.lipomassage.com, löytyy suomeksi tietoa.
- oikeasti
Kuulostaa mielenkiintoiselta. Itse kävin Vela hoidossa ja se ei ainakaan selluliittiin tehonnut. Siinäkin on imu, mutta lisäksi myös radioaalto ja infrapuna. Eli tuskin pelkällä imulla selvitään??
- kuulostaa hyvältä
onko liikuntakunnolla tai iällä väliä hoidoissa? ja montako hoitokertaa suunnilleen tarvitaan? itsellänikin on nuo reidet ja takapuoli selluliitissa:( vaikka olen urheilullinen, on sitä kertynyt. olisi mukavaa päästä siitä eroon. eli toimiiko se todella?:D
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2802554Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001374- 1081251
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831241Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi971188Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581185- 441042
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi71946Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22890- 33797