ongelma on siinä, etten tiedä mikä genre on juuri se minun suosikkini. minuun iskee esim. metallican the unforgivenin kaltaiset melodiset ja tunteikkaat biisit.. en kuitenkaan tykkää kaikista metallican kappaleista, niistä "rankemmista". minusta biiseissä pitää olla jokin tarina joka menee myös perille.. tykkään myös mm. lauri tähkästä ja epuista. kertokaa siis mikä on minun juttuni??
heelp
2
243
Vastaukset
- vois
genren rajat.Jotain melodista hard-rockkia.
Tyyliin Kilpi tai vanha perinteinen Scorpions.
Muutamia muitakin kotimaisia julkaisuja ilmestynyt.Ulkomaan elävistä mielenkiintoinen
uutuus,olikohan Feedforward.Tuohon kun lisää
vielä pari klassista levyä,alkaa kasassa olla
melko hyvä nippu.Kuuntelijasta riippuen.
Metallican kolmen biisin Live Earthissä,tarjolla
aitoa tunnelmaa massiivisen yleisön edessä.Eri
musatyylithän taitavat paremminkin täydentää toisiaan.Juttua. mihinkään genreen välttämättä keskittyä, mulle menee suurinpiirtein kaikki, teknojumputuksesta vanhaan rockiin. Ainoat mitä en kuuntele on suomi-iskelmä ja kamarimusiikki. Kuuntele kaikkea mikä käy hyvin korvaasi äläkä kategoroi itseäsi. Mene mieli avoinna päin tuulta, se voi kantaa mukanaan yllättäviä asioita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432997Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612931- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721654- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070