No niin tyttöset ja poikaset.. nyt kun on tämän vuoden euroviisuvoittaja selvillä (niin onnea vaan venäjä jälleen kerran), niin sen sijaan että mollaisimme teräsbetonia (jotka vetivät täysillä ja upeasti) tai muuten hevimusiikkia noin yleensä näin kevyen musiikin tapahtumassa (niin, ehkä se hevi puri vain kerran..), niin voisimmehan vaikka alkaa funtsimaan kuka laitetaan ensi vuonna edustajaksi.. Ehdotuksia?
Yksittäinen naisartisti ja lauma kiimaisia miehiä taakse keikkumaan?
Naisartisti, jolla on mekko vesirajassa ja seksikäs "tanssi"koreografia?
Yksittäinen artisti, jolla on taiteellinen tulkinta balladinomaisesta biisistä?
Tämänlaiset esitykset nimittäin uppoavat eurooppalaisiin kuin häkä. Kenestäs me leivottaisiin yhtä eksoottinen ilmestys kuin Venäjän miesartisti on, tai Kreikan kalimera..?
Yksittäinen naisartisti ja lauma kiimaisia miehiä taakse keikkumaan?
Naisartisti, jolla on mekko vesirajassa ja seksikäs "tanssi"koreografia?
Yksittäinen artisti, jolla on taiteellinen tulkinta balladinomaisesta biisistä?
Tämänlaiset esitykset nimittäin uppoavat eurooppalaisiin kuin häkä. Kenestäs me leivottaisiin yhtä eksoottinen ilmestys kuin Venäjän miesartisti on, tai Kreikan kalimera..?
Vastaukset 12
Vanhimmat
voisi kaivaa ylös haudastaan? Kirka nimittäin olisi aivan yhtä edustava kuin Laardi-Loordikin.
Meidän ongelma on teinipissixet ja amis-bemaripojat, jotka on päättäneet että hevillä ei hävitä. Kun kerra toimi, niin jatketaan seuraavat 20 vuotta samalla kaavalla, eiks jeh?
Ensi vuonna pitäisi vaan rohkeasti kokeilla jotain uutta!
näytetään niille närhenmunat :D
Voi v*ttu, saa riittää jo tuo hevi. Ei yhtään enempää, kiitos.
vasta alkaa. Minun housussa ei ole kuule munia lainkaan, ettäs tiedät :/
tai Ruotsalainen BWO joka ei näköjään pääse Ruotsin karsinnoista ikinä läpi.
Teräsbetoni oli kuitenkin nyt helvetin hyvä, respect!
BWO ois hyvä veto, sillä BWO:lla on massiivinen kannattajakunta Itä-Euroopassa. Se yhtye tunnetaan tosi hyvin mm. Puolassa, Venäjällä ja Ukrainassa. Ruotsin olis pitänyt dumbata se Perelli ja ottaa BWO.
ruotsalaiset puhelinäänestäjät valitsivat Sanna Nielsenin mutta Charlotte pääsi tuomaristoäänien perusteella edustajaksi.
Heviä vaan lisää. Kyllä tekstiviestikansan musamaku on jo tiedossa. Kun tarpeeksi monta kertaa yrittää, niin onhan sen voiton sieltä tultava ihan ku loton vakiorivillä. Ootetaan ny seuraavat 20 vuotta ja lähetetään sinne vuorollaan kaikki Suomen hevibändit Suomea edustamaan. Se on se suomalainen sisu.....
saamelaista laulajaa/laulajia. Saamen puvut päälle ja laulu joka sisältää myös joikua. Jotain tämäntyylistä mutta räväkämpänä:
http://www.youtube.com/watch?v=yCz-7Gnp1_M
ehdottomasti joko kokonaan/suurimmaksi osaksi saamenkielinen laulu
Shamaaniduoa!