Suurin osa muijista...

Kertokaapa mikä kiihottaa varatuissa miehissä vaikka olisi oma ukko olemassa. Kun ei ole oma ukko näkemässä, niin sitä keikutellaan minihameessa ja pakkelit naamassa muiden miesten edessä, varsinkin varattujen...

Pelottaako vapaat, että ne alkaa roikkumaan perässä? Olisiko varatun kanssa helpompaa, kun kummalakin on ns. oma suhde? ... vaikka se ei teitä, se ruma ja varattu mies kiinnostaisi muuten, jos olisitte vapaita.

Olette joko varattuja tai vapaitan, niin tunnetteko saavuttavanne jotain, jos onnistutte saamaan varatun? Tunnetteko olevanne kauniimpia ja seksikkäämpiä kuin sen varatun oma nainen?

Mitäs sitten, jos teidän huorailustanne saa oma mies tietää? mitäs sitten, jos ette päihitä sen varatun miehen muijaa, kun se ei ole sellanen meikkibimbo (eli teidän mielestänne rumempi kuin te)? Mitäs jos se varattu ei olekaan sellanen samalainen kuin muka miehet on, että pillu ku pillu kelpaa, jos nainen on mukamas täydellisen kaunis ja jos se suuttuukin teille ja pistää teidän horopuuhat koko kylän tietoon? Mitäs sitten jos varattujen ämmät suuttuu ja hakkaa teidät?

Parempi vähän tavallisemman luonnollisesti kauniin näkönen eikä sellainen joka muuten näyttää variksen pelättimeltä jossei oo meikkejä. Ja jota ei kaikki muut varatut ja vapaat pukit kuolaa... Parempi tavallinen, luonteeltaan uskollinen, kuin horo, joka jakaa heti ku selän kääntää!
122049
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ei kiihota varatut miehet.

Keikun pakkelit naamassa & minimekko päällä ihan huvikseen muita ärsyttääkseen ja tähdentääkseni, että vain mieheni pääsee käsikseen mekon alle.

Ei kiinnosta vapaatkin.

Jotain hämää siinä on, että varattu mies antaa varatun naisen "vietellä" hänet. Herättäähän se kysymystä, missä varatun miehen moraali on kun on noin helppo. Heikko & helppo itsetunto. Ei kukaan katsele helppoo miestä. Noilla miehillä on aika suuret luulot itsestään, kun "saavat" kaadettua suhdensa ulkopuolella olevia naisia. Suuret luulot myös "taitoistaan". Jos niillä miehillä olisi kuuntelemisen taito & innovatiivisuus & leikkimielisyys niin ei suhteesta mikään tylsä tule. Ei silloin kaadeta muita naisia, koska kotona on turvallinen, mutta villi kissanainen.

Samaa koskee naistakin. Tosin naisilla toi on aika harvinaista; nymfomaani, rakkauden puute, huomion vähyys ,testaaminen tai rajojen kokeileminen. Sama se onko heikko tai vahva itsetunto, mutta jotain kummallakin sukupuolella on vikana kun ajattelivat pettää rakastaan.

Edelleenkään ei kiinnosta muut miehet, koska mieheni on sitä laadullista mieskastia, jossa muitten miesten ajattelminen saa yrjömään.

Äänestä
  • ketään toista miestä kiinnostaa se jos sinä keikut minihameessa? :D Teillä naisilla on kyllä niin suuret luulot itsestänne että kuvittelette olevanne maailman napoja joka asiassa.

    Äänestä

  • "Jotain hämää siinä on, että varattu mies antaa varatun naisen "vietellä" hänet. Herättäähän se kysymystä, missä varatun miehen moraali on kun on noin helppo."

    No eikös varattu se nainen ole helppo moraali myös? Sekö jotain hämää sinusta ei?

    "Ei kukaan katsele helppoo miestä."

    Sitä kai pakko katsella jonkun on, muuten hän helppo kanssa ei kenenkään olla voisi.

    Oikeastaan kirjoitat, että varatut naiset kaatavat varattuja miehiä, joka on pelkästään varattujen miesten vika. Sitten kirjoitat, että miehet eivät edes saa iskettyä naisia. Edelleen jatkat, että "sama koskee naisiakin," eli että naisetkaan eivät saa iskettyä miehiä, toisinkuin alussa väitit.

    "mieheni on sitä laadullista mieskastia, jossa muitten miesten ajattelminen saa yrjömään."

    Mitä helv...?

    Äänestä

  • Radiomasto kirjoitti:

    ketään toista miestä kiinnostaa se jos sinä keikut minihameessa? :D Teillä naisilla on kyllä niin suuret luulot itsestänne että kuvittelette olevanne maailman napoja joka asiassa.

    kun ette pysty olemaan tuijottamatta.

    Äänestä

  • Radiomasto kirjoitti:

    ketään toista miestä kiinnostaa se jos sinä keikut minihameessa? :D Teillä naisilla on kyllä niin suuret luulot itsestänne että kuvittelette olevanne maailman napoja joka asiassa.

    vasta löytyykin. Luulet mm. että "kaikki naiset sitä ja tätä". Itse en ainakaan kuvittele olevani maailman napa eikä minua edes kiinnosta sen tyyppiset jutut. Elämässäni on aika paljon kiinnostavampia asioita kuin se, mitä joku satunnainen kadulla vastaantuleva mies minusta ajattelee, tai saanko tarpeeksi huomiota tms.

    Äänestä

on aina se kaikista paras tai ruoho on vihreämpää aidan toisella puolella....

Ainaha tuota voi perustella ties millä. Jokaisen oma asia. Pakko vaan kestää seuraukset niin varatun miehen kuin sen naisen joka sen raukkaparan vietteli!!!

Äänestä

langennu vieraisiin ja nyt olet katkera toisille naisille jotka viehättivät miestäsi enemmän kuin rouva itse! Pidä sitä vähän hyvänä niin kyllä se taas vähän aikaa kotona pysyy. Kunnes alkaa taas ruoho näyttämään vihreämmältä aidan toisella puolella :)

Äänestä

Sellaisia ne on, ne jakorasioita! Maailmaa täys niitä eikä niillä muuta liiku päässä ku olla parempi ja et saa munaa ja ne nautti just siitä et ne saa toiselta vietyy miehen,mutta niiten kiinostus loppuu siihen kunnes ne saa sen mitä ovat yrittäneet ja seuravaaks ne lähtee juoksee uuden saaliin perää. Nuorena oli kiva sellasilla rasioilla leikkii, olin vapaa, mutta se on hetken ilo.

Ekaks seurustelee mukamas yhen jakorasian kaa ja toinen kovasti yrittää ja sit ku tarpeks leikinny yhellä niin ottaa sen toiseen, mutta ku ikää on tullu tarpeeks ja päätin perustaa perheen, niin tottakai olen ettinyt kunnon naiseen joka ei jakaa pillua.

kyllä meni aikaa löytää sellaisen mamman, joka ois hyväs kondiksessa, aina kotona ja tekee kotihommii. Mutta vihdoinkin löytyyi ja nyt 10v ollaa saman katon alla oltu ja 4 lasta tehty enkä yhtää ees aatellu pilata suhdetta jonkun jakorasian takia, vaik lähiaikoina yks yritti, mutta hyvin nopeasti se saati ymmartämää et parasta yrittää jotain muuta et ei täält irtoo mitää.

rehellisesti sanottu niistä jakorasioist ehkä saa kunnon naisen,mutta sellaisen pitää kouluttaa nyrkillä ku ei mikä muu näyttä tehovan.

Äänestä
  • "Sellaisia ne on, ne jakorasioita!"

    Onko kivaa esineellistää ihminen?

    "Maailmaa täys niitä eikä niillä muuta liiku päässä ku olla parempi ja et saa munaa"

    Ja sekö on kauheaa, jos nainen ns. haluaa munaa? Voisi oma liittosikin olla melko ikävä, jos kumppanisi ei haluaisi munaa.

    "ne nautti just siitä et ne saa toiselta vietyy miehen,mutta niiten kiinostus loppuu siihen kunnes ne saa sen mitä ovat yrittäneet ja seuravaaks ne lähtee juoksee uuden saaliin perää."

    Tätä on hyvä arvostella, jos ei ole kokenut sitä, että ihastuu/tuntee seksuaalista vetoa helposti moniin eri ihmisiin. Kysymys ei ole siitä, että haluaisi vahingoittaa ketään.


    "Nuorena oli kiva sellasilla rasioilla leikkii, olin vapaa, mutta se on hetken ilo.

    Ekaks seurustelee mukamas yhen jakorasian kaa ja toinen kovasti yrittää ja sit ku tarpeks leikinny yhellä niin ottaa sen toiseen, mutta ku ikää on tullu tarpeeks ja päätin perustaa perheen, niin tottakai olen ettinyt kunnon naiseen joka ei jakaa pillua."

    Et ole ansainnut kunnon naistasi.

    "mutta sellaisen pitää kouluttaa nyrkillä ku ei mikä muu näyttä tehovan."

    Mitäpä jos menisit ensin peilin eteen mätkimään itseäsi. Tosin se ei kyllä kasvata empatiakykyä, mitä tarvitsisit.

    Äänestä

"Kertokaapa mikä kiihottaa varatuissa miehissä vaikka olisi oma ukko olemassa."

Mahdollisia selityksiä:
1. Juuri se kiihottaa, että mies on varattu, ns. kielletyn hedelmän maku.
2. Mies kiihottaa siitä huolimatta, että hän on varattu ja itse on varattu, eikä sen takia. Eli ihastuu ihmiseen ja/tai haluaa tätä seksuaalisesti vaikka molemmat ovat varattuja. Syyt ovat henkilökohtaisia; mihin kukin nyt sitten toisessa ihmisessä ihastuu.
3. Molemmatkin vaihtoehdot voivat pitää paikkansa.
4. Jokin muu syy.

"Kun ei ole oma ukko näkemässä, niin sitä keikutellaan minihameessa ja pakkelit naamassa muiden miesten edessä, varsinkin varattujen..."

Tai sitten ne naiset pitävät tällaisesta tyylistä ja haluavat toteuttaa tyyliään riippumatta siitä, että joku saattaa tulkita sen väärin.

"vaikka se ei teitä, se ruma ja varattu mies kiinnostaisi muuten, jos olisitte vapaita."

Tämä ei pidä paikkaansa, jos vain yksinkertaisesti tuntee ihastusta/seksuaalista vetoa juuri tähän mieheen, eikä siihen kielletyn hedelmän ideaan. Myös varattu voi ihastua varattuun, jos tämä varattu on esimerkiksi älykäs, sympaattinen, mukava, huumorintajuinen tms. tai hänen kanssaan kokee jonkinlaista "sielujen sympatiaa" tms.

Miksi muuten automaattisesti oletat, että varattu mies on ruma? Nämä näkemykset ovat melko subjektiivisia. Voi käydä myös niin, että ihmistä ei pidä kovin viehättävänä ulkoisesti, mutta kun hänen persoonaansa ihastuu, tämä ihminen alkaa vaikuttaa myös fyysisesti puoleensavetävältä.


"tunnetteko saavuttavanne jotain, jos onnistutte saamaan varatun? Tunnetteko olevanne kauniimpia ja seksikkäämpiä kuin sen varatun oma nainen?"

Joku voi ehkä olla kiinnostunut tämäntyyppisestä kilpailusta ja pelaamisesta. Mutta, kuten jo totesin, myös sellaista sattuu, että yksinkertaisesti ihastuu toisen ihmisen persoonaan.


"mitäs sitten, jos ette päihitä sen varatun miehen muijaa, kun se ei ole sellanen meikkibimbo"

Minua kiinnostaisi, miksi automaattisesti oletat, että meikkaavat naiset ovat bimboja ja ei-meikkaavat eivät ole?


"Mitäs jos se varattu ei olekaan sellanen samalainen kuin muka miehet on, että pillu ku pillu kelpaa,"

Eivät kaikki naiset ajattele näin, varatuistakaan.

"jos se suuttuukin teille ja pistää teidän horopuuhat koko kylän tietoon?"

Sitten se on kestettävä. Aina ei voi elää sen mukaan, että "entä jos muut saavat tietää ja mitä ne muutkin sanovat ja entä jos ja entä jos".


"Mitäs sitten jos varattujen ämmät suuttuu ja hakkaa teidät?"

Jos en pääse karkuun nyrkkejä, tappelen. Jos en tappele ja saan vammoja, sitten tulee syyte pahoinpitelystä.


"Parempi vähän tavallisemman luonnollisesti kauniin näkönen eikä sellainen joka muuten näyttää variksen pelättimeltä jossei oo meikkejä. Ja jota ei kaikki muut varatut ja vapaat pukit kuolaa... Parempi tavallinen, luonteeltaan uskollinen, kuin horo, joka jakaa heti ku selän kääntää!"

Minusta on hassua, että automaattisesti oletat, että vähäisillä meikeillä/ilman meikkejä oleva nainen on jotekin tavallisempi ja uskollisempi kuin meikkaava nainen.

Et ilmeisesti ymmärrä inhimillisen toiminnan monimutkaisuutta. Se, että ihastuu varattuun, tai varattuna (tai molemmat), ei tarkoita sitä, että jakaa heti kun selän kääntää. Jos itselläsi ei ole koskaan ollut sellaista tilannetta, että ihastut varattuna varattuun, niin ole iloinen. Se voi kokemuksena olla tuskallinen myös itselle.

Äänestä

Jos jokaista ämmä joka yrittä vikitellä varatun ukon ois kerran ees kunnolla koulutettu tavalla tai toisella, että muistaisivat loppu elämään et mitä voi käyä ku vikittelee toiseen ukon niin sellaiset ämmät ois miettinyt, että kannataisko ees kattoo toisteen ukkoja päin.

Naapurissa on yks sellainen ämmä jonkun ukko lähti linna niin se yritti vikitellä mun ukon. Ekaks meinasin käyä kouluttamassa sen,mutta lopulta päätin et jätän sen homman se ukolle ku se tule linnasta.

Äänestä
  • ratkaisut ovat aina kovin yksinkertaisia. Eriasia onkin sitten, ovatko ne toimivia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-******- kirjoitti:

Kertokaapa mikä kiihottaa varatuissa miehissä vaikka olisi oma ukko olemassa. Kun ei ole oma ukko näkemässä, niin sitä keikutellaan minihameessa ja pakkelit naamassa muiden miesten edessä, varsinkin varattujen...

Pelottaako vapaat, että ne alkaa roikkumaan perässä? Olisiko varatun kanssa helpompaa, kun kummalakin on ns. oma suhde? ... vaikka se ei teitä, se ruma ja varattu mies kiinnostaisi muuten, jos olisitte vapaita.

Olette joko varattuja tai vapaitan, niin tunnetteko saavuttavanne jotain, jos onnistutte saamaan varatun? Tunnetteko olevanne kauniimpia ja seksikkäämpiä kuin sen varatun oma nainen?

Mitäs sitten, jos teidän huorailustanne saa oma mies tietää? mitäs sitten, jos ette päihitä sen varatun miehen muijaa, kun se ei ole sellanen meikkibimbo (eli teidän mielestänne rumempi kuin te)? Mitäs jos se varattu ei olekaan sellanen samalainen kuin muka miehet on, että pillu ku pillu kelpaa, jos nainen on mukamas täydellisen kaunis ja jos se suuttuukin teille ja pistää teidän horopuuhat koko kylän tietoon? Mitäs sitten jos varattujen ämmät suuttuu ja hakkaa teidät?

Parempi vähän tavallisemman luonnollisesti kauniin näkönen eikä sellainen joka muuten näyttää variksen pelättimeltä jossei oo meikkejä. Ja jota ei kaikki muut varatut ja vapaat pukit kuolaa... Parempi tavallinen, luonteeltaan uskollinen, kuin horo, joka jakaa heti ku selän kääntää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu