Taas on tullut naisille uusi valmiste Vivania.
Hyaluronihappovalmiste (kamala sana).
Lupaa tasoittaa ryppyjä , kiinteyttää ja kosteuttaa ihoa.
Mielipiteitä ????
Nyt kun tälläkin palstalla on ollut puhetta kollageenihoidoista (Purelogi
Hyaluronihappovalmiste (kamala sana).
Lupaa tasoittaa ryppyjä , kiinteyttää ja kosteuttaa ihoa.
Mielipiteitä ????
Nyt kun tälläkin palstalla on ollut puhetta kollageenihoidoista (Purelogi
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sori , taas oli sormi nopeampi kuin ajatus.
Elikkä kuka osaa keroa mitä eroa on tuolla hyaluronihappovalmisteella ja kollageenivalmisteella???
Vaikea uskoa että h.happo löytäisi tiensä pintaryppyihin vatsalaukun kautta....
Eikös nuo Purelogicol kollageenikapselitkin ole syötäviä ?
Mahalaukkuunhan nekin joutuu...
Purelogicol -kollageenikapseleissa ei ole hyaluronihappoa. Ainoastaan imeytyvään muotoon saatettua kollageenihydrolysaattia. Sarjan ulkoisestikäytettävissä tuotteissa on myös hyaluronihappoa.
Eli kollageenihydrolysaatti imeytyy, mikäli molekyylikoko ja aminohapporakenne on mahdollisimman tarkkaan sama, kuin ihmisen oma. Hyaluronihappo täytyy viedä iholle pinnallisesti ja ei imeydy ihon syvempiin kudoksiin. Purelogicol sarjassa nuo tuotteet tukevat toisiaan eli sekä sisäinen kollageenituote muut tuotteet on tarkkaan kehitetty täydentämään toisiaan.
Kävin tänään ostamassa tuota Vivania.
Olikin vielä tarjouksessa (25e).
On puolet halvempaa kuin tuo Purelogicol.
Kokeilempas ensin tuota jonkin aikaa....
Hei! Mistä tuota Vivania voi ostaa?
Nettikauppa Terveystuotteet.net ja luontaistotekaupat. Itse ostin terveyskauppa Lifestä. Ovh oli kaupassa 33e, nyt oli tarjouksessa 25e.
tilasin kyseistä tuotetta verkkoateekki.fi makso 23e postikuluineen
Onko lisää kokemuksia tästä VIvania-tuotteesta? Näyttääkö iho paremmalta, entä helpottaako tämä valmiste myös niveloireita???
vivaniassa on hyaluronihappoa mikä sitoo ihoon vettä ja ultracoll ja muut sisältää kollageenia jota iho vanhentuessaan lakkaa tuottamasta.