Norjan kappale...

...muistuttaa arveluttavan paljon erästä suosittua biisiä, esittäjää enkä biisin nimeä muista mutta 85% samanlainen renkutus oli hitti tässä jokin aika sitten..?
Onko kellään muulla samanlaisia tuntemuksia?
2215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joku on ollut samaa mieltä. Kätkättiähän se on!

Äänestä

Mulla taas tulee tästä Norjan emännän biisistä mieleen joku Aretha Franklinin hitti 60-luvulta (etenkin taustat viittaa sinnepäin) tai se vanha "Son of a Preacherman" -renkutus, olisiko esittäjä ollut Dusty Springfield.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tane kirjoitti:

...muistuttaa arveluttavan paljon erästä suosittua biisiä, esittäjää enkä biisin nimeä muista mutta 85% samanlainen renkutus oli hitti tässä jokin aika sitten..?
Onko kellään muulla samanlaisia tuntemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu