Onko kellään kokemuksia konemetsä festarista? Kaipaan ihan perustietoa: mimmonen ilmapiiri, musiikki, sauna peseytymismahikset, telttamesta yms. Eli ihan perustietoa ko. festarista. Asiallisesti, kiitos.
Konemetsä
2008
81828
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kannattaa ihmeessä lähtee, kesän parhaat bileet oli viime vuonna. Ilmapiiri on ystävällinen, ei minkäänlaista tappelumeininkiä näkynyt.
Akustiikka toimii uskomattoman hyvin metsässä. Itse en silleen oo psytrancen suuri fani, mutta tuolla se kyllä vie koko genren ihan uudelle ulottuvuudelle :)
Alue on viihtyisä, viime vuonna porukka vaan roskas vähä turhan paljon.
Pesumahdollisuus löytyy, ja tais siellä saunaki olla jos en väärin muista.
Hieno tapahtuma ja toivottavasti sää suosii tänäkin vuonna.
Peace!
Mä oisin kanssa ekaa kertaa lähdössä, en kyl tiiä et saanko töistä vapaata mut se on sit sen ajan murhe :D kuulemma loistavat bileet, pakkohan se on siis itsekin kokea, vaikka artistit ei ookaan tuttuja... ja yksin oon menossa näillä näkymin, hmm, kai sieltä jotain tuttuja/uusia tuttavuuksia löytyy...:)
siin on sauna ja uimaranta vieres ilmapiiri loistava, musa on mitä on mut kannattaa ehdottamasti lähtee
Entä miten syöminen ja juominen? Minkä hintaista ruokaa sieltä saa? Onko perus festariannos eli jälkiruokalautasellinen risottoa ja hintaa 9 €?
Kai sinne saa viedä omat alkot?
Onkos porukka miten hippiä (kehtaako tavis ei puunhalaaja) mennä paikalle? Kukaan menossa yksin ja vailla seuraa oon 25 vuotias jätkä?
miten siel on tää parkkeeraus kun on kuulemma muuttunut viimevuodesta? saako auton teltan viereen?
Meno on kuin moukarihäkissä... piriveikot ja muut hörhöt bailaa eri aineiden vaikutuksen alaisina kolme päivää. Harmi vain jotta kaikki tapahtumat kasvaessaan saavat lieveilmiöitä, tänäkin vuonna yli 100 huumetapausta, vieläköhän tapahtuma saa jatkoa... mikä nykynuorilla oikein on kun pää pitää saada sekaisin vaikka väkisin? Ja tuolla kone.. kokkelimetsässä oli todella kovia ja vaarallisia aineita käytössään.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200807137941885_uu.shtml
Konemetsässä on tietenkin näitä kiellettyjen aineiden käyttäjiä, niin kuin missä tahansa festivaaleissa. Oli sitten konemusiikkia tai rockia
Ja voin kertoa, että konemusiikki ei ole syy eikä seuraus huumeiden käytölle. Vai onko kaikki hevarit satanisteja? Ei kannata yleistää jos et tiedä asiasta tarpeeksi. Ei kaikki konemetsässä kävijät ole huumeiden viihdekäyttäjiä tms. Itse ne ole edes koskaan koskenut huumeisiin ja silti siellä olin.