eilen..otin..ampumalla..MUAhAHAAAA :D
ampumalla
korvis ääähähäää
11644
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
ettei se edes kunnolla tulehdu
kaikki kauniita, mtn ongelmia ikin ollut. mistä yleistys ampumalla otettuihin?
huonoa on vaikea myydä kalliimmalla ilman propagandaa.
ampumalla saat korun halvemmalla ja paraneekin nopeammin.
vastaus löytyy vasemmalta, kuten aina
Lävistyspyssyä ei voi steriloida autoclaavilla, koska osat sulaa. Pelkkä desinfiointiaine ei riitä. Eli pyssyt levittävät tauteja. Ja kun tylsä koru ammutaa kudoksesta läpi, kudos vaurioutuu pahasti. Kun lävistäjä tekee reiän ensin neulalla ja laittaa sitten vasta korun, kudos vauroituu huomattavasti vähemmän, koska kudokseen tehdään vain siisti viilto.
Lävistysliikkeessä maksetaan korun ja itse lävistämisen lisäksi alan ammattilaisen tekemästä työstä, steriileistä välineistä sekä steriilistä ympäristöstä. Ja lisäksi, lävistysliikkeistä saa parhaimmat lävistyskorut.
Missä niitä "autoclaavilla" -laitteita myydään. Olisi tuossa takapihalla muovijätettä mikä pitäisi sulattaa. Pyssyt eivät levitä tauteja, mutta ovat muuten vaarallisia, älä koske, älä varsinkaan ladattuun. Parasta käydä armeija ensin.
Autoclaavi-laitteita on sairaaloissa, koska sinunlaisesi tavis ei sitä tarvitse.... Mutta kuules, ei oo leikin asia. Ja olipas humoristinen vieti, ihan tekee mieli nauraa.
Mene sinä landespede leikkiin viisasta muualle.
Eihän tatskakonettakaan autoclaavailla...tossa yks keskusteu:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000012&conference=4500000000000195&posting=22000000035450899
ja tässä toinen
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000012&conference=4500000000000195&posting=22000000035409435
Ja silti tekee tatskaa peräjälkeen tyypeille. Tuollaki luki, et tatskakone tekee 3000 reikää minsassa. Aikas paljon saa pistooleilla ammuskella enne kun tuli sama kiintiö täyteen, hähää!
Sä se höynäytettävissä oleva ja viisasta leikkivä tuplauuno oletki, hähhää !!!!! HÄHHÄÄÄÄÄÄ !!!! Mitäs siihen sanot???!!!!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000012&conference=4500000000000195&posting=22000000034915034
tiesitsä et lävistysliikkeissä tehään tatuointejaki?
ja lävistysliikkeistä saa kalleimmat lävistyskorut
BLAA!!!
paremmin itell ainaki nuo ammutut reijät on parantunu ko lävistetyt..kaik lävistetyt tulehtunu,eri likkeiss otettu..
Ampumalla parempi.:)
Varmaan kyllä lävistyksen hoitaminenkin ollu aika persiillään jos kaikki tulehtui. En tosin tiedä, miten paljon on "kaikki".
ja kaikkia kiinnostaa :D