Kuuletteko koskaan panemisen ääniä naapurista? (Erityisesti kerrostalossa asuvat saattavat kuulla...)
Häiritseekö kyseinen asia teitä mitenkään?
Häiritseekö kyseinen asia teitä mitenkään?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kyllä kuulen, mutta ei häiritse! Ennemminkin huvittavaa tai joskus jopa kiihottavaa
Ei tule mieleen että olsinko kuullut. Jos kuulisin, niin häiritsis taatusti. Minua häiritsee jo senkin takia etten halua lasteni joutuvan sellaista kuunteleen. Mä en pienistä meteleistä välitä mutta jos varsinkin yöaikaan häiritsee, niin on piru merrassa. Mä olen hieman kiukkunen väsyneenä.
Ensimmäiseksi laittaisin hyvät musiikit soimaan. En muista paljonko löytyy tehoa mun sterppojen kajareista (140w tai 240w) mutta helvetillisesti niistä meteliä lähtee. Yöaikaan tekisi hyvän säväyksen, varsinkin kun painaa sen -maksimoi basso- napin pohjaan. Sitten vois biisien välillä kuunnella joko loppui meteli.
Sitten jos tiedän keneltä se kuului, niin vittuilen ja huutelen pihalla niille roskia vieressäni. Hehehheee.. :)
Tässä sopiva biisi, kajarit täysille
http://www.youtube.com/watch?v=0xyxtzD54rM
"Sitten jos tiedän keneltä se kuului, niin vittuilen ja huutelen pihalla niille roskia vieressäni. Hehehheee.. :)"
Ei kyllä uskoisi sinuakaan pienten lasten isäksi...
Voiko lapsellisempaa huutelijaa olla! Luuletko oikeasti että niitä seksiä harrastavia naapureita sun huutelus kiinnostaa? Luuletko/toivotko nolaavasi heidät jotenkin? Yleisesti ottaen just tuollaisia "hei te harrastitte eilen s-e-k-s-i-ä, mä kuulin, mahtaa teitä nyt hävettää heh heh" pidetään vähän omituisina ja estyneinä jollain tapaa. Miksi se heidän seksi on sulle niin suuri numero että koet tarpeeksesi päästä siitä huutelemaan?
Tod. näköisesti naapuris kattoo sua hämmästyneenä ja miettii että toi mies ei näköjään ole päässyt seksiin liittyvästä häpeän tunteesta aikuisellakaan iällä eroon?
Papeete1 on nainen, ei mies! Muuten mielipiteesi on ok.
kuvitteellisten lasteni joutuvan kuuntelemaan, kun äiskä huutelee naapurille tämän sekstaamisesta.
Eikun mä olen alien. Ja taatusti huutelen. Kyllä seksiä pystyy harrastaan silläkin tyylillä ettei naapuriin kuulu. Semmosille pervoille voikin sitten jo tosiaan huudella ihan mitä tykkää. Josko ne vaikka tajuais jättää esitykset vähemmälle ja yöllä on hiljaisuus (ei saa häiritä naapureita) ja myöskin lapset voivat joutua sitä kuunteleen. Tosin eihän sitä tiedä kuinka sairaita siellä meuhkaa, jos ne vaikka saa lisäkiksejä kun kuvittelee pikkulasten kuuntelevan ihmeissään niitä. Sitten niitä voikin jo vedellä vaikka turpaan.
Ettei sulla ole lapsia. Sitäpaitsi pienempi paha se on kuin pervoilut keskellä yötä, niin ettei ihmiset pysty nukkuun. Vai tykkäät sä että lasten on sopiva sellaista kuunnella. Ajattelitko itsekkin vaikka vieressä sitten paneskella kun sulla lapsia on?
on palstan pahin provo ja on keksinyt kaikki jutut lapsistaan, selibaatistaan ja tietokoneensa hajoamisesta :D Että jaksaakin
pervoilut? Newsflash: Lapsia tehdään panemalla, ja kaikki eivät (toisin kuin ehkä sinä) makaa hiljaisena lahnana vaan jotkut jopa nauttivat toimituksesta. Silloin jotain saattaa kuulua erityisesti sellaisessa (tyypillisessä) kerrostalossa, jossa on paskat äänieristykset.
Sanomasi mukaan asia ei ole itseäsi mitenkään häirinnyt, joten keksit mielessäsi tilanteen, joka varmasti häiritsisi enemmistöä. Muut vain eivät ehkä ajattele, että tässä puhutaan nyt sellaisesta tilanteesta.
Ei olisi niin minua ei kiinnostaisi paskan vertaa naapurien nussimiset. Pistäisin stereoihin edelleen sen verran enemmän ääntä ettei naapurien typerä ähinä kuulu. Ei ole häirinnyt ku ei ole kuulunut.
Ei mua tosiaan kiinnosta eikä innosta kenenkään sekstailut yhtään mitenkään, kun ei ole minkäännäköistä tirkistelijän/pervon vikaa.
eiks se nyt oo ihan luonnollista että ihmiset harrastaa seksiä. Joka kämpässä missä oon asunu ainakin jotain on kuulunu. Eipä tuo häiritse koska jos pitää telkkaria normaali äänellä niin ei se siitä läpi kuulu jos ei satu olemaan todella pahasti pornosta oppinsa ammentanut pariskunta naapurissa.
Ei häiritse, pikemmin kiihottaa jos ihan rehellisiä ollaan. Ja tosiaan aina voi laittaa sen telkkarin päälle. Pikemminkin häitsee se että kuuluu liian huonosti :-)
Paitsi aikanaan yhdessä kämpässä oli vähän kiusallinen tilanne. Yläkerran naapurin muija oli tuonu jonku baarihoidon kännissä kämpille ja niillä oli kesän kunniaksi ikkuna auki mulla oli tottakai ikkuna auki. Siinähän onkin tietyntyyppisessä kerrostalossa se 20 senttiä väliä yläkerran ja alakerran ikkunoiden välillä ja ilmeisesti kummallakin sattu olemaan vielä sängyt ikkunan vieressä, sen verran hyvin se kuulu. Mä en oikeesti kehdannu mennä laittaan edes omaa ikkunaa kiinni kun sekin ois varmaan kuulunu sinne ja sit ne ois arvannu et joku runkkari kuuntelee niitten touhuja.
ne pahasti erehtyny..?:)
kuunnella yksinäisten muijien masturbointia..jotkut kyllä sormettaa jatkuvasti, et siihen meinaa kyllästyä, kun ei itekkään viitti käteen vetää paria kertaa enempää, ainakaa peräkkäin.
Mulla on kaks seinänaapuria eikä kummaltakaan puolelta kuulu oikeastaan vaimeaa puheensorinaa enempää. Joskus kerrostalossa asuessani kuului paremmin kaikenlaiset äänet, mutta eipä se kovin paljoa häirinnyt. Kyllähän sitä ihmisten asunnoista elämisen ääniä saa kuulua. Ainoastaan öiseen aikaan mua häiritsee pitkäkestoinen meteli, mä oon tosi herkkäuninen ja herään pieniinkin ääniin.
Yhdessä kämpässä meinas hermot mennä kun yläkerran muija raijas baarista kämpilleen tyyppejä joka viikonloppu, poppi soi, sänky kolisi niin älyttömästi, muija kilju ku pieni koira, sitten suihkuteltiin ja mulla herätys töihin kahden tunnin päästä... Kävin juttelemassa asiasta ja sen jälkeen hiukan rauhoittui yölliset äänet :)
Ei oo naapurista kuulunut.
Vaimoni opiskelijaboksissa sitä läiskettä ja lätinää kuului viereisestä huoneesta. Yleensä ei mennyt kauan kun sitä lätinää ja läiskettä alkoi kuulua seinän toiseltakin puolelta. Siis samalla mitalla takaisin..