Niiin. Uusi rengaskerrasto pitäs laittaa kokoluokassa 245.75-16'.
Nyt alla on ihan katupinnan rengas (nokia) mutta seuraavana ajattelin kokeilla jotain allterrainin tyylista rengastusta ja mielelläni kuulisin jonniinsortin mielipidettä erilaisista mistä kokemuksia on!?
Mikä paras A/T rengas?
4
1812
Vastaukset
- täällä minäkin
Itselläni on tuo vähän sama ongelma. Autona on vuoden 91 VW taro, jossa on nyt katukesärenkaat (melko uudet) ja todella huonot vanhat nokian talvinastat.
Olen ajatellut hankkia tulevaisuudessa vain yhden rengaskerran. Kannattaisiko hankkia vaan joku kitkarengas, vai toimivatko nuo A/T renkaat talvella mitenkään?
Auto on takavetoinen, joten hieman arveluttaa toi pelkkiin kitkoihin siirtyminen. Tuskin ne tosin voivat olla huonommat kuin nykyiset talvigummit.
Onko kokemusta, miten kannattaa tehdä.
Kitkarenkaat, A/T renkaat vai jatkossakin tuplarenkaat. Kilsoja tulee tarolle alle 10tkm vuodessa. - hooännä
varsinaiset metsässä möyrimisrenkaat nämä ei ole. Hyvät ajaa maantielläkin. Ei normaalikäytössä kulu millään.Ei talvipitoa laisinkaan, nastoitettuna ihan hyvät..Multa löytisi 6kpl 265/75-16 gummeroisia n.5000km ajettuja bf goodrichejä, ostakee pois niin näyttää nissanikin hyvältä..
- lepisto75
riippuu mitä maksaa ja missä on ja onko vanteita...???
- ei firestonee ainaka!!
lepisto75 kirjoitti:
riippuu mitä maksaa ja missä on ja onko vanteita...???
itel oli 4*4 hilus firestone 33*12,3*15 kummit, lähes uudet mulle tulles ja ne ei pitäny edes sarekelil!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741