Kysymys etupäässä ikisinkuille ja luovuttaneille, mitä kirjoittaisit/sanoisit itsellesi alkukesään 2000?
Itseäni käskisin heittämään pleikkarin roskiin, käymään vaatekaupassa, ostamaan sikspäkin kaljaa ja vetämään naamat koulun diskossa. Elämään pikkuisen.
Itseäni käskisin heittämään pleikkarin roskiin, käymään vaatekaupassa, ostamaan sikspäkin kaljaa ja vetämään naamat koulun diskossa. Elämään pikkuisen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
"Kato perkule, tyttö. Kolme vuotta selibaattia takana, mutta usko tai älä, ainakin 8 on vielä edessä!"
;DD Liki samoilla sanoilla... Niin ja että kyllä se neitsyys vihdoinkin lähtee, et jää neitsyeeksi, vaikka tuntuukin siltä.
1. Vedä turpaan kiusaajia
2. Käy vaatekaupassa
3. Käy parturissa
4. Lääpi koulusi kauniita tyttöjä ja toivo että joltakin niistä lohkeaa
kehottaisin itseäni hieman skarppaamaan, sillä seuraavan kahdeksan vuoden ajalle sattuu tasan yksi kerta jolloin vastakkainen sukupuoli osoittaa jonkinlaista kiinnostusta sinua kohtaan. Eli olisi hyvä olla hereillä silloin :o
mitään vaan tekisin, nimittäin vetäisin turpiin.
kaivasin arkistosta muutamat oikeat lottorivi.
Ei mun kannattais mitään sanoo ittelleni. Mä tiesin jo silloin, ettei tulevaisuudesta voi tulla mitään viestejä.
Vai mites itte suhtautusit, jos sä 8v. ilmestyis sulle kertoileen mitä sun kantsis nyt tehä? Ekkö menis lekurille?
Tuo on muuten totta, joku tutun näköinen aivan random-jätkä tulisi selittämään jotain random-juttuja. Korvasta sisään ja toisesta ulos, välkällä voisi kertoa kavereille että joku random-sekopää tuli ja lähenteli.
Hanki lääkitys paniikkihäiriöön, ET ole tulossa hulluksi.. vaan OLET edelleen nuori ja nätti ja lahjakas, joten älä heitä kaikkea hukkaan.
itsesi. Pääset helpoimmalla.
Opiskele siihen ammattiin, mikä oikeasti kiinnostaa, äläkä pyri/ jatka typerää koulutusta vain siksi, että sukulaiset haluavat sinut sitä tekevän.
Opettele ihan helvetin hyväksi sillä alalla, mikä oikeasti kiinnostaa.
Nauti elämästä, matkusta. Tee asioita, joista olet kiinnostunut.
Jätä turha liiallinen alkoholin ja muiden päänsekoittajien käyttäminen.
Harrasta liikuntaa.
Haistata paskat naisten jutuille. Älä suhtaudu niin vakavasti naisiin.
Tulemalla hyväksi jossain, olemalla intohimoinen siinä, tulet myös kiinnostavaksi ihmisenä. Naisetkin pitävät sinua sitten kiinnostavana, vaikka et ulkonäöltäsi tai sosiaaliselta miellyttävyydeltäsi olisikaan niiden mielestä kiinnostava. Olemalla intohimoisesti kiinnostunut jostain asiasta luultavasti saat lopulta myös hiukan tuohta taskuun ja jonkinlaista valtaa aseman puolesta. Naiset tykkäävät myös niistä. Ja vaikkeivat tykkäisikään, ulkomailla kyllä pitävät.
Itseltäni meni lukion jälkeen yli 5 vuoden etsikkojakso tajutakseni nämä asiat.
(Huomio kaikille nuorille, 16-22v mieslukijoille: Tietty, jos se mikä kiinnostaa, on muinaiskreikan filologia, voi olla vaikea saavuttaa sitä tuohta taskuun. Mutta aseman puolesta voit saada silti naisia, jos onnistut urallasi. Mitättömän näköisen ja tylsän miehen paras vaihtoehto saada naisia on olla paras jossain asiassa, ja siihen kun vielä lykkää rahaa ja/tai valtaa hiukan päälle, niin avot. Älkää tehkö mun virheitäni, vaan lähtekää elämään omaa elämäänne jo nyt.)
Sanoisin itselleni juuri nuo samat asiat, tosin "naisen elämään käännettynä".
Lisänä vielä sanoisin, että arvosta itseäsi, sinulla on niin paljon kaikkea sellaista pääsi sisällä, mitä kenelläkään muulla ei ole.
Ja vielä toinenkin: toteuta elämässäsi niitä haaveita, jotka ovat mahdollisia, mutta vaativat heittäytymistä - äläkä kuuntele niitä elämäänsä kyllästyneitä ihmisiä, jotka paheksuvat asioita, jotka tuottavat sinulle iloa.
Tee kaikkia kivoja juttuja, jotka eivät vahingoita muita.
että elämästä tulee just niin hienoa miltä se silloin kesällä 2000 vaikutti =)
Sain opiskelupaikan ja pääsin muuttamaan pois kotoa (jippii!).. löysin uusia ystäviä ja ihanan miehen. Siitä seurasi melko erikoiset 4v yhdessä sen ihananaisen miehen kanssa.. kunnes tiet veivät erilleen ja koitti toiset vielä erikoisemmat 4v jolloin löysin itseni ja syyn miksi täällä kannattaa elää :) Joten saa nähdä mitä mielenkiintoista tapahtuu seuraavan 4v aikana xD Mitään en kadu, itsehän tämän kaiken olen valinnut :)
Ja kyllähän minä siis ikisinkkukin olen mutta en osaa kyllä surra sitä asiaa =) En olisi ikinä keksinyt näin paljon kaikkia maailman asioita jos olisin ollut kiinni jossain toisessa ihmisessä.. yksinolo antaa mahdollisuuden hakea itseään&omaa polkuaan eikä vain elää toisten kautta (jos on siihen taipuvainen kuten eräs oli joskus..)