Tatuointi ja raskaus

Hei, olen ottamassa syksyllä ensimmäistä tatuointiani ja olin suunnitellut sitä tuohon lapaluun viereen. Aloin sitten miettimään että kuinka raskauden aikana iho tuosta kohtaa venyy. Miten tatuoinnin silloin käy? Palautuuko se entiselleen? Onko kellään kokemuksia?
2492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hieman hämmennyin... Lapaluuhan on selässä. Eihän iho siellä raskauden aikana veny. Jos ottaisit kuvan vatsaan, olisi juttu sitten ihan toinen.

Äänestä

jos tarkoitit kuitenkin lantioluuta tms, niin se on hyvin yksilöllistä kuinka iho palautuu. Joillain kuva menee muodottomaksi, joillain se palautuu täysin entiselleen. tsemppiä =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tatuointia hankkimassa :) kirjoitti:

Hei, olen ottamassa syksyllä ensimmäistä tatuointiani ja olin suunnitellut sitä tuohon lapaluun viereen. Aloin sitten miettimään että kuinka raskauden aikana iho tuosta kohtaa venyy. Miten tatuoinnin silloin käy? Palautuuko se entiselleen? Onko kellään kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu