Palstalla riehuva semi-rasismi ei ole mitenkään yllättävää, koska käyttäjäkunnan ydinosan muodostaa työtön valkoinen köyhälistö (white trash)
Nyt on kuitenkin niin että Suomen valtio on sitoutunut ottamaan maahamme vuosittain 750 kiintiöpakolaista ja on vain parasta hyväksyä se fakta että Suomesta tulee monikulttuurinen maa.
Alkuperäisväestön mielestä muukalaiset elävät meidän kustannuksella ja vaativat että heidän on tehtävä töitä.
Kuitenkin pakolaisen on vaikeaa saada töitä, koska työnantajat eivät mielellään palkkaa tummaihoista ja kielitaidotonta ihmistä.
http://www.youtube.com/watch?v=iLpejViDbN4
"Kuka määrittelee rajat"
MarttyyriMallari-TTt
*Sie kommen*
18
662
Vastaukset
- cdsax
"Kuitenkin pakolaisen on vaikeaa saada töitä, koska työnantajat eivät mielellään palkkaa tummaihoista ja kielitaidotonta ihmistä."
työnantajienkin ydinosan sitten muodostaa se työtön valkoinen köyhälistö (white trash)? - sillä,,
viiden vuoden päästä todelliset muukalaiset (alienit) tekevät invaasion maapallolle. Ilmakehä muutetaan niille edulliseksi, jolloin kuolemme kaikki tukehtumalla.
"Näin olen ennustanut" - palava.enkeli
ymmärrän toki pointtisi, mutta miksi pyrit aina haastamaan riitaa? :D
- MarttyyriMallari-Tt
On ainoastaan esittänyt syvällistä analyysia. Sinä olet täällä ainoa, joka haastaa riitaa.
"Varo! voit polttaa siipesi"
MarttyyriMallari-Tt MarttyyriMallari-Tt kirjoitti:
On ainoastaan esittänyt syvällistä analyysia. Sinä olet täällä ainoa, joka haastaa riitaa.
"Varo! voit polttaa siipesi"
MarttyyriMallari-Tthän on ilmeisesti jo tulessa.
"Olet kuulemma romanttisella tuulella"
MarttyyriMallari-TTten pyri haastamaan riitaa koko porukan kanssa. Otan jonkun ryhmittymän tähtäimeen ja tällä kertaa ovat vuorossa köyhät rasistit.
"Heikäläisistä ei tosin vastusta löydy"
MarttyyriMallari-TTt
- Heil!
Ja samalla tahdon sanoa että minun työni saa antaa pakolaisille. Vaadin itselle parempia hommia!
- MarttyyriMallari-Tt
olisi sinulle sitten sopivaa työtä?
"kävisikö roskakuski?"
MarttyyriMallari-Tt - ameriikan
MarttyyriMallari-Tt kirjoitti:
olisi sinulle sitten sopivaa työtä?
"kävisikö roskakuski?"
MarttyyriMallari-Ttsotavoimat joskus maailmansotien aikaan laittoi tummat pojat tekemään tietä koskemattomaan korpeen, niin minun ammattikuntani laitettiin menemään noiden tummien kavereiden edessä.
Siitä voinet päätellä että roskakuski olisi melkoinen ylennys. - MarttyyriMallari-Tt
ameriikan kirjoitti:
sotavoimat joskus maailmansotien aikaan laittoi tummat pojat tekemään tietä koskemattomaan korpeen, niin minun ammattikuntani laitettiin menemään noiden tummien kavereiden edessä.
Siitä voinet päätellä että roskakuski olisi melkoinen ylennys.toimit siis kuorman vetäjänä.
"Petteri punakuono"
MarttyyriMallari-Tt
- khfkh
Kerrotko ystävällisesti oman toimenkuvasi?
- työtön.
se on.
- MarttyyriMallari-Tt
hieman avittaa, vaikka se lienee kaikille fiksuille ihmisille selvää.
"Hän on johtaja, päällikkö"
MarttyyriMallari-Tt - epäilemättä.
MarttyyriMallari-Tt kirjoitti:
hieman avittaa, vaikka se lienee kaikille fiksuille ihmisille selvää.
"Hän on johtaja, päällikkö"
MarttyyriMallari-TtKantabaarin nurkkapöydän puheenjohtaja.
epäilemättä. kirjoitti:
Kantabaarin nurkkapöydän puheenjohtaja.
olen vakituisessa työsuhteessa, joten kaunista autoamme (Volvo S80) ei tulla näkemään sosiaalitoimiston parkkipaikalla.
"Iskit kirveesi kiveen"
MarttyyriMallari-TTt- Tyttö vaan
MarttyyriMallari-TTt kirjoitti:
olen vakituisessa työsuhteessa, joten kaunista autoamme (Volvo S80) ei tulla näkemään sosiaalitoimiston parkkipaikalla.
"Iskit kirveesi kiveen"
MarttyyriMallari-TTtLainaisitko sitä autoasi köyhälle tyttörukalle, että pääsisin käymään sossussa?!
Tyttö vaan kirjoitti:
Lainaisitko sitä autoasi köyhälle tyttörukalle, että pääsisin käymään sossussa?!
lainaa ja onhan köyhillä aikaa kävellä.
"Kerjääminen kielletty"
MarttyyriMallari-TTt- Tyttö vaan
MarttyyriMallari-TTt kirjoitti:
lainaa ja onhan köyhillä aikaa kävellä.
"Kerjääminen kielletty"
MarttyyriMallari-TTt;'(
heippa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1214533Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa693274"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1043154Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma392601Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.282302- 1071553
- 491096
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3271062- 49842
Mitä luulet mies
Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin55671
