Nyt kaipailisin neuvoja ongelmaani, joka on vaivannut jo muutaman kuukauden. Mietin, voisiko syynä olla uudet e-pillerit. Rintakehään ja ylävatsan seudulle on tullut todella paljon mustapäitä tai vastaavia tummmia kohtia. Myös pakaroihin on alkanut tulla entistä enemmän finnejä. Tämä ei ole mitenkään mukavaa, varsinkaan kun bikinikelit tulossa. Olen miettinyt, voisiko syynä olla joulukuussa e-pillereiden vaihto toiseen merkkiin. Vaihdoin Melianesta Cypretyliin, korkeamman hormonipitoisuuden takia. Olisin erittäin kiitollinen vastauksistanne.
Mustapäitä/finnejä rinnassa
Pikaisia neuvoja, kiitos!
1346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Eli voi hyvinkin olla et johtuu pilsuista tai sitten ei. Täällä kun ei olla lääkäreitä ni tosi vaikee sanoo. Suosittelisin et meet pikasesti lekurille niin saat kesäksi pilsut jotka parantaa ihosi:) Ja kuten palstalla usein kerrotaan, pillerit ilmentävät hyvin erillaisia oireita eri ihmisille. Kaikki on yksilöllistä.
Mulla yasminet aiheutti tosi pahan aknen ja takalistoon finnejä!! Vaikka piti olla aivan päinvastainen vaikutus noilla ihoon..Että ei ne lääkäritkään aina voi tietää miten kukakin niihin hormoninappeihin reagoi..