Aloittelia

MOI
Oon 15 vuotias ja haluaisin alottaa viulun soiton, ja siks kysyn että kannattaako mun aloittaa harrastaan ja mistä siihen saa opetusta ja millatteet välineet kannattaa ostaa?
1180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pyripä paikkakuntasi musiikkiopistoon oppilaaksi. :)

Tunnetko ketään musiikin piirissä toimivaa aikuista, jolta voisit saada tietoa kaikista paikkakuntasi mahdollisuuksista musiikin opiskeluun?

Ole vain rohkea ja päämäärätietoinen jos oikein haluat soittaa, - ja jos sinusta ei tulisikaan ammattimuusikkoa, on harrastelijatason soittotaidostakin iloa koko elämän ajaksi.

Onnea ja hyvää jatkoa Sinulle..ja kerrohan täällä kuinka onnistuit..:)

Sanoo mummu, joka katuu lopun ikäänsä ettei hakeutunut musiikin opiskelun piiriin..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


baluuu kirjoitti:

MOI
Oon 15 vuotias ja haluaisin alottaa viulun soiton, ja siks kysyn että kannattaako mun aloittaa harrastaan ja mistä siihen saa opetusta ja millatteet välineet kannattaa ostaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu